21. 11. 2023

V Hale Opava se odehrály zápasy jr.nba

jr.nba je jedinečný projekt pro děti ve věku 10-12 let. Jde o basketbalový turnaj kopírující herní systém NBA, který má za úkol propagovat basketbal po celé České republice.

Každá škola zúčastněná v projektu, respektive tým, reprezentuje jeden z 30 týmů NBA, který jim je přidělen na základě draftu. Projekt je ve stejné podobě realizován po celém světě a NBA se na organizaci aktivně podílí.

Školy jsou rozděleny do západní a východní ligy, každá liga má šest divizí. V Opavě se odehrály odvetné zápasy Divize A, již dříve týmy změřily své síly v Ostravě.

Z pětičlenné skupiny postoupily do play-off týmy ZŠ Matiční z Ostravy (New York Knicks) a ZŠ Vrchní z Opavy (Philadelphia 76ers). Zápasy play-off se uskuteční na konci měsíce v Ostravě, z toho postupují nejlepší čtyři týmy do velkého finále.

Zápasů se zúčasnili i hráči BK Opava, nejužitečnějším hráčem se stal Michal Běťák ze ZŠ Otická, Anna Wojnarowská ze ZŠ Matiční, Richard Kocián ze ZŠ Boženy Němcové, Elen Mertová ze ZŠ Vrchní a Magdaléna Medvecová ze ZŠ a MŠ Ostrčilova.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.