• BK Opava
  • Novinky
  • V Kolíně to není nikdy jednoduché, řekl před středeční bitvou David Zach

  27. 03. 2024

V Kolíně to není nikdy jednoduché, řekl před středeční bitvou David Zach

V roli favorita nastoupí ve středu opavští basketbalisté na kolínské palubovce. Pokud chtějí Slezané živit naději na druhý flek, musí bezpodmínečně zvítězit. Středočeši z posledních tří zápasu vytěžili dvě vítězství.

Hlavně to poslední, na palubovce Pardubic, bylo z kategorie neočekávaných. Do sestavy Geosanu se vrátil kapitán Adam Číž, nicméně duel v Pardubicích vynechal. „Hrají doma, i když na Bekse nehrál, proti nám pravděpodobně na palubovku vyběhne. Musíme na to být připraveni,“ upozornil David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Jak již bylo zmíněno, Kolín naposledy vyhrál v Pardubicích. „Utkání v Pardubicích bylo divoké a domácí ho moc nezvládli. Byl to podobný příběh, jaký jsme s kolínským týmem prožili my. Je totiž těžké nepodlehnout jejich stylu, který praktikují. Soupeře se jim podaří ukolébat a pak mohou porazit každého. Nutno ale říci, že v Pardubicích vyhrál Kolín hodně s velkým štěstím,“ vypozoroval asistent Petra Czudka.

Pokud chce Opava uspět, musí hrát od samého začátku s velkou energii. „Pokud chceme vyhrát, musíme hrát ve vysokém tempu. Kolín nemá širokou rotaci, navíc pivot Veljković, který hodně ovlivňuje herní styl, jak v útoku, tak obraně, není na tom tak kondičně dobře. Proto na něj bude platit rychlost,“ míní David Zach.

Opava jede do Kolína v kompletním složení. „Opět jsme s návratem hráčů po zranění pokročili. Uvidíme, zda zelenou dostane Šimon Puršl,“ poznamenal mladý kouč. Slezané jedou do Kolína v roli favorita. „Roli favorita přijímáme, nicméně je pravdou, že v Kolíně se nikomu nehraje dobře,“ zakončil David Zach.

Utkání má začátek v 17.45 a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.