16. 10. 2021

V Kolíně to Opavě opět nevyšlo

Loni Kolín Opavu na své palubovce trápil v play-off. Letos na to navázal.

Sobotní duel na palubovce Geosanu opavskému výběru nevyšel. Opavští nezvládli hlavně první poločas a odešli poraženi 92:81. Pozitivum byl fakt, že do zápasu mohl naskočit uzdravený Martin Gniadek.

Už v prvním poločase ukázali domácí, že svou kůži neprodají lacino. Petráš výborně bránil Markussona, k tomu se výborně rozehrál domácí kapitán Adam Číž, který byl k neudržení, navíc se trefoval ze všech pozic. „Hodně jsme si na Kolín věřili. Bohužel, zápas jsme si prohráli v prvním poločase. Nebyli jsme schopni najít recept na soupeře, navíc jsme nechali rozehrát Adama Číže, který si s námi dělal, co chtěl,“ pokračoval v po zápasovém povídání opavský trenér.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Navíc Středočeši dokonale, a to jmenovitě Petrášem, odstavili švédského obra Markussona. „Mattias se nedostal k doskokům. Celkově nám doskoky nešly. Hráli jsme strašně hloupě,“ zlobil se Czudek.

I přes porážku se dala najít na opavské hře pozitiva. Po zranění odehrál dvacet minut Gniadek, zápas solidně vyšel Klečkovi. „Porážka ale mrzí, musíme si ji rozebrat a připravit se na další zápas,“ zakončil trenér BK Opava.

V nedělí večer pak opavský tým zamíří do Holandska, kde ho čeká druhé utkání FIBA Europe cupu. „V neděli ráno si dáme trénink a večer vyrazíme do Holandska,“ nastínil trenér Opavy.

GEOSAN Kolín – BK Opava 92:81 (25:16, 54:45, 71:58)

Body: Čiž 28, Lošonský 15, Mareš 12, Jelínek 11, Novotný 8, Křivánek, Petráš, Rožánek po 6 – Klečka 17, Gniadek 13, Zbránek 12, Šiřina 8, Slavík, Švandrlík po 7, Markusson, Kouřil po 6, Jurečka 4, Dragoun 1.

Rozhodčí: Kučírek, Jeřáb, Kovačevič. TH: 12/18:15/17. Trojky: 13:13. Doskoky: 49:35. Fauly: 18:20. Diváci: 512.