26. 10. 2019

V Nymburku jsme prohráli

Nymburk splnil roli favorita a ukončil opavskou neporazitelnost.

Nymburk splnil roli favorita a ukončil opavskou neporazitelnost. Na palubovce úřadujícího mistra Opava prohrála 92:75.

Na palubovce se sešlo hned šest reprezentantů a také asistent trenéra z úspěšného šampionátu v Číně. Do toho dva neporažené týmy. Očekával se tak dobrý sport. Domácí si hned v první čtvrtině vytvořili desetibodový náskok. „Hlavně Bohačík nám dělal velké problémy,“ přiznal Kryštof Vlček. „Nicméně díky Šiřinovi s Gniadkem jsme se dokázali do utkání vrátit a v poločase to bylo pouze o šest,“ podotkl asistent Petra Czudka.

Nymburk ale drama nepřipustil. „Prokázali svou sílu. Problém nám dělal útočný doskok soupeře. I přesto musím kluky pochválit za bojovný výkon. Po náročném programu jsme obstáli,“ dodal Vlček.

Nymburk – BK Opava 92:75 (29:19, 50:44, 74:60)

Body: Bohačík 18, Hruban 11, Kříž 10, Almeida, Benda a Hankins 9, Peterka 8, Booker a Pumprla 7, Tůma 3, Rogić 1 - Gniadek 19, Šiřina 18, Bujnoch 10, Zbránek 9, Kvapil 7, Dragoun 5, Jurečka, Slavík a Švandrlík 2, Štěpánek 1. Rozhodčí: Balon, Jeřáb, Karafiát. TH: 23/12:25/18. Trojky: 12:9. Doskoky: 42:33. Fauly: 24:24. Diváci: 550.