22. 09. 2021

V Nymburku neodehrála Opava vůbec špatný zápas

Favorizovaný Nymburk se na druhé vítězství v sezoně pořádně nadřel. Opavský tým podal velmi dobrý výkon. Utkání našlo vítěze až v prodloužení.

Středočeši byli nakonec šťastnější. Dobře hrající Slezany porazili s velkým štěstím 91:89.

Opavští odvedli parádní výkon. Skvělou premiéru si odbyl švédský pivot Mattias Markusson. Za necelých dvaatřicet minut si do statistik zapsal patnáct bodů, devatenáct doskoků a dvě asistence. „Mattias odvedl velký kus práce. Věřím, že se bude ještě zlepšovat,“ řekl opavský trenér Petr Czudek.

Jeho tým začal dobře a po většinu utkání si udržoval vedení. Středočeši otočili stav ve čtvrtém hracím období. Když už to vypadalo, že by zápas mohli zvládnout, zmrazil je Martin Gniadek a poslal utkání do prodloužení. „Velký kredit patří naším hráčům, jak zápas odpracovali, a to i včetně prodloužení,“ řekl po utkání opavský trenér Petr Czudek. „Utkání se muselo líbit, bohužel skončilo se smutným koncem pro nás,“ pokračoval kouč našeho týmu.

„Ve čtvrté čtvrtině jsme měli hluché místo, kdy nám zvlhnul střelecký prach. Byli jsme netrpěliví,“ přiznal Petr Czudek. I v prodloužení byla k vidění vyrovnaná bitva. „Nymburk nakonec se štěstím vyhrál. Je to zkušený tým. Hráči jako Palyza, Harding, Hruban a Benda ho dotlačili k vítězství,“ zakončil trenér BK Opava.

ERA Basektball Nymburk - BK Opava 91:89 po prodloužení (15:27, 40:48, 65:71, 82:82)

Body: Palyza 20, Harding 19, Hruban 18, Kovář 11, Tůma 8, Rivers 7, Gak 5, Benda 3 - Širina 18, Gniadek 17, Markusson 15, Klečka 13, Zbránek 11, Švandrlík 6, Kouřil 4, Jurečka 3, Slavík 2.

Rozhodčí: Blahout, Scholze, Ulrych. TH: 22/17:18/13. Trojky: 8:12. Doskoky: 53:48. Fauly: 20:24. Diváci: 150.