19. 03. 2016

V Opavě drama s vítězným koncem

Vydřená výhra se Sokolem pražským posunula naši rezervu definitivně na 3. místo tabulky skupiny C a do čtvrtfinále play-off.

Vydřená výhra se Sokolem pražským posunula naši rezervu definitivně na 3. místo tabulky skupiny C. Náš celek nastoupil opět jen s jediným pendlem Kryštofem Vlčkem a také s podporou fanklubu Víti Brandy v hledišti. Po  dobrém opavském začátku ale ovládli hru hosté a po 5 minutách to bylo 7:15. Naši kluci pak začali bojovat a dá se říci, že bojem byl celý zbytek zápasu.

Nejvyšší vedení Opavy 49:40 ve druhém poločase nestačilo na uklidnění situace a bitva vyvrcholila v závěru, kdy po 5 bodech Yannicka Habilyho v řadě vedli hosté necelé dvě minuty před koncem 71:66. Opavští ale zabojovali a trojky Jirky Dihela a Robina Matějky nakonec znamenaly vyrovnání na 73:73.

Tuhý boj pokračoval v prodloužení. V něm bodově drželi Opavu Robin Matějka a Víťa Branda, díky nimž naši prakticky stále vedli. Komplikace nastala v samém závěru, kdy za stavu 83:81 měli hosté šest desetin vteřiny před koncem možnost dvou trestných hodů. Tomáš Reimer ale při jejich exekuci selhal a výhra tak zůstala doma.

"Máme teď takové období, kdy se nemůžeme pořádně ani sejít na tréninku kvůli práci nebo zraněním, z pendlů je k dispozici jen Kryštof Vlček, kterého jme chtěli dnes šetřit, ale moc to nevyšlo. Soupeři chyběl v podstatě jen Kroutil, který hraje v Děčíně. Byl to zajímavý a bojovný zápas, nám nevyšla první čtvrtka, kde místo našeho vedení o pět až šest bodů vedl soupeř skoro o deset," začal s hodnocením Petr Valeček.

"Postupně jsme to začali stahovat, díky Jirkovi Dihelovi jsme přidali v útoku na agresivitě. Do konce zápasu to ale byl opravdu boj, nakonec nás zachránil Robin Matějka trojkou. V prodloužení, ač jsme tam udělali několik nepochopitelných školáckých chyb, to nakonec vyšlo, ale taková koncovka je vždycky i o štěstí," dodal ještě trenér naší rezervy.

Mužem zápasu byl Jirka Dihel, který si připsal double-double za 20 bodů a 11 doskoků (val. 26), dobrou formu před zápasy play-off potvrdil i Víťa Branda (18 bodů, 5 doskoků, 4 asistence, val. 20). Pochvalu zaslouží i střelec přelomových bodů Robin Matějka nebo autor 7 asistencí Michal Ihring.

BK Opava B - Sokol pražský 83:81 p.p. (13:17 39:36 57:56 73:73)
Body: Jirka Dihel 20, Branda 18, Matějka 17, Michal Ihring 12, Mičunek 10, Dominik Ihring 5, Vlček 1 - Brix a Habily 16, Štěpánek 14, Kohout 13, Brůha a Šop 7, Reimer 5, Gavenda 3
Trojky: 35/12 - 18/8
TH: 21/13 - 21/13
Chyby: 21 - 23
Doskoky: 35 - 35
Rozhodčí: Fanta, Čarnecký
Diváků: 42

Výhrou si naše rezerva zajistila třetí místo v nadstavbové skupině C a tím i přímý postup do čtvrtfinále. Soupeř pro Opavu vzejde z předkola play-off. Kdo to bude a jaké budou termíny čtvrtfinále, o tom vás budeme na našich stránkách včas informovat.