14. 11. 2017

V poháru čeká Karviná

V zápase čtvrtého kola Českého poháru přivítáme celek Sokol Karviná.

V zápase čtvrtého kola Českého poháru přivítáme celek Sokol Karviná. Jak jsme vás již informovali, mělo se toto utkání původně hrát na karvinské palubovce, ale kvůli technickým problémům našeho soupeře (utržený koš) se nakonec zápas uskuteční v Opavě. 

Zatímco pro naše áčko je to první vystoupení v tomto pohárovém ročníku, Karviná má za sebou již, alespoň teoreticky, dva zápasy. Ve 2. kole totiž vyhráli karvinští basketbalisté ve Vysoké nad Labem (vedoucí tým skupiny A 2. ligy) 80:76, z kola třetího pak postoupili po kontumační výhře nad Startem Havířov.

Sokol Karviná je účastníkem 2. ligy, tedy třetí nejvyšší basketbalové soutěže mužů. Po 5 kolech má bilanci 3 - 2 a je na 5. místě tabulky skupiny C. V týmu hraje například bývalý hráč opavské rezervy Roman Halík, který je s 214 cm nejvyšším borcem Karviné, nejlepším hráčem je ale karvinský odchovanec Lubomír Oswald.

Při vší úctě k našemu soupeři by postup neměl být pro Opavu žádným problémem. Dá se očekávat, že příležitost dostanou hlavně mladí hráči, kteří se při zápasech Kooperativa NBL na plac tolik nedostanou. I ti si ale zaslouží podporu opavského publika.

Utkání 4. kola ČP BK Opava - TJ Sokol Karviná začíná v hale na Žižkově ulici v úterý 14.11.2017 v 18:00 hod., vstup je zdarma.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.