19. 12. 2017

V poháru nás čeká Olomoucko

Před vánočními svátky odehrají naši basketbalisté ještě jeden zápas - pohárový v Prostějově.

Před vánočními svátky odehrají naši basketbalisté ještě jeden zápas - pohárový v Prostějově.

Letošní ročník Českého poháru mužů má oproti minulým jednu změnu. V případě, že se spolu utkají týmy z nejvyšší soutěže, hraje se na dva zápasy. Tento případ tedy nastal v 5. kole mimo jiné v případě Opavy a Olomoucka, zatímco například Ústí nad Labem v Písku nebo Kolínu v Hradci Králové stačilo vyhrát jeden zápas.

Náš soupeř byl nasazen přímo do 4. kola, v němž si v Ostravě poradil hladce 113:53 s týmem BK Hladnov. Stejně jednoduchou cestu do 5. kola měli naši kluci, když po změně pořadatelství porazili v Opavě Karvinou 134:38. Boj o další postup bude samozřejmě mnohem obtížnější.

BK Olomoucko je nově vytvořený tým, který vznikl jako nástupce prostějovských Orlů, z něhož přešla zhruba polovina hráčů. Kormidla se ujal zkušený trenér Predrag Benaček, který mužstvo posílil o Michala Křemena a mix cizinců, z nichž si zatím nejlépe vedou Charles Mitchell a Jon-Christopher Fuller.

S Olomouckem jsme se zatím střetli třikrát. V předsezónní přípravě jsme doma zvítězili 98:76, ale v odvetě na palubovce soupeře jsme prohráli 79:82. Bohužel porážku jsme si odnesli i v jediném vzájemném soutěžním zápase, když 4.11.2017 vyhrálo Olomoucko v Opavě 89:86 a postaralo se tehdy o velké překvapení KNBL, v níž je zatím na 6. místě a bojuje o postup do elitní nadstavbové skupiny A1.

První utkání 5. kola Českého poháru se hraje ve středu 20.12.2017 od 17:30 hod. v Prostějově, odveta je na programu ve středu 10.1.2018 od 18:00 hod. v Opavě. O postupu rozhoduje součet bodů z obou zápasů, bude tedy záležet na každém koši. Toho si je vědom i Luděk Jurečka.

"Pohár s Olomouckem je na dva zápasy, takže bude rozhodovat každý bod. Budeme se snažit v prvním zápase u nich urvat co nejlepší výsledek, nejlépe vítězství a o co nejvíc bodů, abychom před domácí odvetou byli pokud možno v pohodě a klidu," řekl k prvnímu pohárovému utkání náš křídelník.

Ve středu večer uvidíme, jakou výchozí pozici do odvety budou naši basketbalisté mít.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.