10. 01. 2017

V poháru nás čeká Ostrava

Na cestě do Final 4 Českého poháru mají před sebou naši basketbalisté poslední překážku. Tou je celek NH Ostrava.

Na cestě do Final 4 Českého poháru mají před sebou naši basketbalisté poslední překážku. Tou je celek NH Ostrava.

Ostravští basketbalisté vstoupili do letošního ročníku Českého basketbalového poháru mužů podobně jako ostatní účastníci Kooperativa NBL ve čtvrtém kole. V něm smetli tým KK Valašské Meziříčí 112:48. V pátém kole už šlo do tuhého, když zajížděli na palubovku mmcité Brno. Brněnský tým byl sice mírným favoritem, přesto si výhru 73:67 a postup do 6.kola vezli do Ostravy hráči "Enháčka".

Naši kluci nejprve ve 4. kole vyhráli ve Zlíně 104:40 a v polovině prosince si pak doma poradili se svitavskými Tury 85:58. Hladce se tak dostali do 6. kola, v němž změří síly se svým regionálním rivalem. V soutěžních zápasech této sezóny zatím platí okřídlené "můj dům, můj hrad". V Ostravě jsme září podlehli 53:68, domácí odveta zase vyzněla jasně pro našebarvy - 100:59. Podobně si oba týmy držely úspěšnou domácí bilanci i v sezóně 2015/16.

Vítěz tohoto souboje, stejně jako úspěšnější týmy z dvojic BK Armex Děčín - BK JIP Pardubice a USK Praha - ČEZ Basketball Nymburk si zajistí účast na závěrečném turnaji, který bude hostit ve dnech 17. a 18.2.2017 Prostějov, jehož hráči mají účast jako pořadatel jistou. Připomeňme ještě, že pohár obhajují basketbalisté Pardubic, naši kluci si přivezli loni třetí místo a jistě budou chtít na tento úspěch navázat i letos.

To potvrzuje i Dušan Štěnička. "Naším cílem je postup do závěrečného turnaje Českého poháru v Prostějově. Abychom tento cíl splnili, musíme ve středu v Ostravě zvítězit," řekl mi k pohárovému zápasu náš manažer a tiskový mluvčí. Ostatně postup do Final 4 byl jedním z cílů našeho týmu pro tuto sezónu. Protože Ostrava je blízko, věří hráči v podporu věrných opavských fanoušků.

Utkání 6. kola basketbalového poháru NH Ostrava - BK Opava se hraje v hale Tatran ve středu 11.1.2017 se začátkem v 17:30 hod., rozhodovat budou pánové Ivo Dolinek, Jakub Kec a Tomáš Linhart.

 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.