• Novinky
  • V pohodě hrající Opava smetla Hradec, v poločase bylo rozhodnuto

02. 10. 2021

V pohodě hrající Opava smetla Hradec, v poločase bylo rozhodnuto

S velkým přehledem zvládli opavští basketbalisté druhý domácí zápas sezony. V sobotu nedali Královským Sokolům šanci. Rozhodnuto už bylo po prvním poločase. Výběr trenéra Petra Czudka zvítězil 112:59.

Opava nastoupila do zápasu se změnami v sestavě. Na místo Páleníka s Dragounem nominoval trenér Petr Czudek Jana Mičku s Jiřím Štěpánkem. Oba se nakonec objevili po přestávce i na palubovce.

Domácí celek odstartoval zápas trojkou Gniadka, který zakončoval po spolupráci se Šiřinou. Východočeši kontrovali také dalekonosným pokusem, a to v podání Sedmáka. Nicméně to byli domácí, kdo měl navrch. Čtyři body v řadě udělal Šiřina, a když se zpod koše prosadil Zbránek, bylo to 19:11.

Necelé dvě minuty před koncem první čtvrtiny špatně vyřešil situaci Klečka, hra se přesunula rychle na druhou stranu, kde z perimetru zakončoval Peterka – 19:14. Klečka vzápětí své zaváhání napravil a trojkou dával na 22:14. Když tentýž hráč vypíchl soupeři míč a úspěšně zakončil, vedli Opaváci už o deset – 24:14.

Výběr trenéra Petra Czudka v této pasáži zápasu ovládl dění na palubovce a jeho vedení narůstalo. Po trojce Zbránka už Opavští vedli 56:27 a hala jim tleskala.

Opava vstoupila ve velkém stylu i do druhého poločasu a nakonec dala soupeři stovku.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Královští sokoli 112:59 (24:14, 56:29, 86:39)

Body: Klečka 18, Markusson 16, Zbránek 14, Šiřina 14, Švandrlík 10, Kvapil 9, Jurečka 9, Gniadek 8, Slavík 6, Kouřil 4, Mička 4 - Vujović 17, Sedmák 14, Škranc 10, Peterka 9, Kantůrek 3, Pešaković 2, Šoula 2, Mráz 2. Rozhodčí: Kučírek, Kapaňa, Jeřáb. TH: 6/8:10/13. Trojky: 12:7. Doskoky: 53:33. Fauly: 21:14. Diváci: 560.