20. 01. 2019

V pondělí na pohár!

Naše basketbalisty čeká přímý boj o účast ve Final 4 Českého poháru s Hradcem Králové

Naše basketbalisty čeká přímý boj o účast ve Final 4 Českého poháru s Hradcem Králové. Opavská cesta do čtvrtfinále byla vcelku jednoduchá. Byli jsme nasazeni přímo do osmifinále a bez problémů si poradili s prvoligovým týmem Snakes Ostrava 91:45. 

Královští Sokoli měli cestu trochu složitější. Začali v šestém kole, v němž si celkem hladce vybojovali postup na palubovce celku Basketbal Olomouc 103:75. Ve čtvrtfinále na ně čekal již extraligový soupeř, kterým byla ústecká Sluneta. Hradečtí si ale doma se severočeským týmem poradili a vyhráli 89:82.

To bylo zhruba před měsícem, od té doby se mnohé změnilo. Opavu sužuje marodka a únava z "vražedné" frekvence zápasů a cestování, Hradec Králové zase měnil kádr. Odešel například bosenský reprezentačí rozehrávač Marko Rikalo, definitivně skončil hráčskou kariéru Dušan Pandula, který se u Sokolů bude nadále již věnovat jen trenérské práci, v týmu se už nebude objevovat Jan Jiříček.  

Hradec se naopak posílili rozehrávač Peda Stamenković a loňská opora v bojích o postup do extraligy Charles Marquardt. Tým zatím střelecky i na doskoku táhnou Slováci Pavol Lošonský a Peter Sedmák, s Markem Rikalem odešlo zhruba 11 bodů na zápas.

Vítěz pondělního utkání se probojuje do závěrečného turnaje. Bonusem pro Opavu by mělo být, že tento se bude hrát 9.-10.2.2019 v Novém Jičíně, tedy prakticky "za humny". Prvním účastníkem je již Armex Děčín, další vzejdou z dvojic Nymburk - Kolín, Olomoucko - Pardubice a samozřejmě z opavského souboje s Hradcem Králové.

Naši pohár rozhodně nepodceňují. "Naším cílem je si zahrát Final 4. Motivací už je fakt, že se bude hrát v Novém Jičíně," řekl třeba Petr Czudek. Podobně se vyjádřil i Radovan Kouřil: "Chceme přes Hradec postoupit. Český pohár je jedna ze soutěží, ze které chceme něco urvat."

Naši hráči ale potřebují podporu fanoušků a všichni věří, že se jí i přes poslední nepříliš dobré výsledky dočkají. "Za to, že diváci stále chodí, i když ty výsledky nejsou, jim patří velký dík. Já pevně doufám, že ještě svoji sílu ukážeme," složil fanouškům poklonu Luděk Jurečka.

Utkání čtvrtfinále Českého poháru BK Opava - Kingspan Královští Sokoli se hraje v pondělí 21.1.2019 se začátkem v 17:00 hod. Vstupné je 50 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma. I na tento zápas pochopitelně platí permanentky.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.