12. 11. 2020

V pondělí nás čeká mistrovské utkání

Kooperativa NBL se znovu rozjíždí a my se hned v pondělí utkáme s Pardubicemi.

Náměstkyně Ministerstva zdravotnictví pro ochranu a podporu veřejného zdraví a hlavní hygienička ČR MUDr. Jarmila Rážová, Ph.D. dnes stanovila závazné hygienicko-protiepidemické podmínky pro konání významných sportovních akcí nebo soutěží, ve kterých stanovila podímnky pro konání nejvyšších basketbalových soutěží Kooperativa NBL a RENOMIA Ženská basketbalová liga.

Vedení soutěže obratem zpracovalo upravenou termínovou listinu. Náš celek se tak už v pondělí 16.11.2020 od 18 hodin utká na domácí palubovce s BK JIP Pardubice. Hned ve středu pak změříme síly s týmem NH Ostrava a v sobotu před televizními kamerami s týmem BK ARMEX Děčín. Utkání s Ostravou a Děčínem se budou hrát na palubovkách soupeřů.

Termíny dalších zápasů prozatím nejsou stanoveny a budou se postupně doplňovat. Utkání budou bez přítomnosti diváků a vysílány budou na TV COM.

Co se týče pravidel pro konání utkání, musí být hráči a realizační tým testování na přítomnost viru SARS-CoV-2 metodou RP-PCR před každým soutěžním utkáním. Všichni další účastníci utkání (stolek zapisovatelů, kameramani, fotografové, novináři) musí potvrdit nepřítomnost klinických známek infekčního onemocnění a jejich tělesná teplota nesmí přesáhnout 37,5° Celsia.

Samozřejmostí je nošení ochrany dýchacích cest v halách mimo hráče a rozhodčí během rozcvičení a utkání.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.