29. 10. 2016

V Prostějově jsme odehráli velký zápas

Na prostějovské palubovce se často nevyhrává. Nám se to podařilo. Navíc jsme dokázali vymazat až patnáctibodové manko soupeře.

Orli měli zápas dobře rozehraný. Ve druhém poločase si začali budovat náskok. Když se zpod koše prosadil Norwa, vedli domácí 54:41 a s Opavou to nezačalo vypadat vůbec dobře. Po třech hracích obdobích si Hanáci drželi desetibodové vedení.

Jenomže Slezané jsou týmem, který se hned tak nevzdává. Do laufu se dostal Radovan Kouřil, rozehrávač, který ještě v loňském ročníku řídil hru Hanáků. Nejen díky němu se podařilo hostům výsledek otočit. Opavští udělali šňůru 12:0 a tou vzali domácím vítr z plachet. Minutu před koncem vedla Czudkova družina o pět bodů a závěr si zkušeně pohlídala.

„Tři čtvrtiny jsme se hledali. Šli jsme do rizika, zvýšili jsme bojovnost a z toho získali pár balonu. Po šňůře 12:0 šla naše psychika nahoru, domácí se  položili a závěr  se nám podařilo zkušeně zvládnout,“ vydechl si Petr Czudek. „Dělá nám problém zvyknout si na rytmus jednoho zápasu týdně. Na tom musíme zapracovat,“ dodal.

„Prohráli jsme téměř vyhraný zápas. V době, kdy jsme vedli o patnáct, jsme přestali hrát, velké problémy nám děla tvrdší obrana Opavy. Nechali jsme soupeře rozstřílet, kdežto nám to přestalo jít v útoku,“ řekl k zápasu domácí kouč Zbyněk Choleva.

Ariete Prostějov – BK Opava 85:93 (18:16, 36:29, 65:55)

Body: Tomanec 18, Norwa  16, Marko 13, Slezák  12, Palyza 11, Souček  6, Dokoupil  5, Kulon  4 -  Kouřil 24, Kvapil 19, Šiřina 14, Dragoun, Gniadek po 11, Blažek 6, Jurečka 5, Cvek  3. Rozhodčí:  Dolinek, Lukeš, Kapl. Fauly: 20:21. TH: 24/20:23/19. Dvojky: 39/25:34/19. Trojky: 15/5:33/12. Doskoky: 34:28. Diváků: 1399. Nejlepší hráč: Radovan Kouřil.