• Novinky
  • V první poločase to skřípalo, nakonec Opava dala stovku

25. 09. 2021

V první poločase to skřípalo, nakonec Opava dala stovku

Opava má první vítězství v letošním ročníku KNBL. Olomoucku dala stovku, nicméně její vítězství se nerodilo až tak lehce.

Favorit sice dobře začal, ale v poločase prohrával o dva body. Czudkův výběr nakonec zvítězil 101:93.

První dva koše sice dali zásluhou Carpentera hosté, ale následně si vzala slovo Opava. Šly jí trojky. Trefili se Klečka se Šiřinou, a když se na koš zavěsil Markusson, vedení Opavy začalo narůstat. Po první čtvrtině vedl opavský výběr 32:17 a vypadalo to z jeho strany na velkou pohodu. Jenomže ta se nakonec nekonala.

Druhé hrací období dalo Slezanům slušnou facku. Hanáci začala vedení favorita pomalu stahovat. Halada upravoval na 34:22 a když snížil Vučkovič na 45:38, začali být Opavští nervózní. Závěr poločasu už ovládl hostující výběr. Necelých devět vteřin se do zakončení tlačil Klečka, jenomže zpod koše se neprosadil a Vučkovič vyrovnal. To ale nebylo vše, Opava přišla o míč a Feštr poslal Olomoucko do vedení 47:49.

Ve druhém poločase se chtěli Opavští pokusit o trhák. Cestu za ním odstartoval Šiřina, a když se zpod koše prosadil Slavík, vedl favorit 61:56. Ovšem další nárůst ve skóre se nekonal. Olomoucko Vučkovičem srovnalo na 62:62, a když dal oba trestné hody Wiggins, vedli Hanáci 67:65. Naštěstí závěr druhého hracího období patřil Opavským. Rozstřílel se Gnaidek, který vykouzlil dvě důležité trojky. Favorit šel až do dvouciferného náskoku.

Ve čtvrté desetiminutovce už Opavští žádné drama nepřipustili. Jasně kontrolovali hru a dokráčeli k prvnímu vítězství v sezoně.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava – BK REDSTONE Olomoucko 101:93 (32:17, 47:49, 79:67)

Body: Šiřina 23, Gniadek 17, Klečka 16, Markusson 13, Slavík 12, Švandrlík 6, Jurečka 5, Kvapil 4, Dragoun 3, Kouřil 2 – Vučkovič 26, Wiggins 22, Carpenter 19, Feštr 14, Halada 7, Jirák 3, Štěpán 2.

Rozhodčí: Blahout, Linhart, Perlík. TH: 17/27:19/27. Trojky: 14:6. Doskoky: 39:35. Fauly: 21:20. Diváci: 832.