08. 02. 2018

V širší nominaci reprezentace tři Opavané

Reprezentační trenér Ronen Ginzburg vybral hned tři opavské hráče do širší nominace na nadcházející kvalifikační zápasy

Reprezentační trenér Ronen Ginzburg vybral hned tři opavské hráče do širší nominace na nadcházející kvalifikační zápasy pro MS 2019.

V nich se naši muži střetnou nejprve v Botevgradu 23.2.2018 s Bulharskem a 25.2.2018 v Reykjaviku s Islandem. Připomeňme jen, že v předcházejících dvou zápasech vyhráli čeští reprezentanti v naší kvalifikační skupině F doma nad Islandem 89:69 a ve Finsku 64:56. V obou těchto zápasech hrál i Jakub Šiřina.

V širší nominaci je 24 hráčů, z nichž bude pro uvedené zápasy vybrána konečná dvanáctka. Do nominace se tentokrát nevešel Radovan Kouřil, přesto má Opava trojnásobné zastoupení.

Nechybí samozřejmě již reprezentační stálice, tedy opavský kapitán Jakub Šiřina, v šestici nominovaných rozehrávačů ale najdeme také Radima Klečku. Svou vůbec první pozvánku do mužské reprezentace si pak výbornými výkony vysloužil rovněž opavský pivot Václav Bujnoch. 

O tom, kdo bude nakonec v závěrečné dvanáctce, se samozřejmě teprve rozhodne, ale i širší nominace ukazuje, že opavský basketbal má vysokou kvalitu, která nezůstává bez povšimnutí.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.