12. 10. 2018

Václav Bujnoch oslaví 25 let

V pondělí oslaví náš pivot Vašek Bujnoch čtvrtstoletí života.

V pondělí oslaví náš pivot Vašek Bujnoch čtvrtstoletí života.

Narodil se 15.10.1993 v Ostravě, kde také začínal s basketbalem. Jak mi sám řekl, nejvíce ho v té době ovlivnil ostravský trenér Dušan Hrdlička. V dresu BCM Ostrava se Václav stal i mistrem České republiky v kategorii U15. Tři roky strávil studiem v USA, kde si zahrál i juniorskou NCAA. V roce 2014 přestoupil do Opavy a postupně se vypracoval na oporu A-týmu a dostal se dokonce i do širší reprezentační nominace.

Cesta to ale nebyla jednoduchá. Zdravotní problémy s křížovými vazy vedly k operacím, po  kterých následovaly dlouhé rehabilitace. Před dvěma léty se konečně vše vyřešilo a Václav Bujnoch se začal dostávat do formy. Například v minulé, pro Opavu tak úspěšné sezóně, byl třetím nejlepším střelcem týmu a nejlépe doskakujícím hráčem. S průměrem 6.6 doskoku na zápas byl na 10. místě mezi všemi hráči Kooperativa NBL.

Vaškovými zálibami jsou hlavně míčové sporty, kromě basketbalu hlavně tenis a fotbal. Rád se také podívá na dobrý film nebo si přečte knížku.

Jménem BK Opava i všech opavských basketbalových příznivců popřejme Václavu Bujnochovi dlouhou a úspěšnou kariéru bez zranění a také všechno nejlepší i v osobním životě!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.