07. 10. 2018

Václav Bujnoch: "Bylo to lepší než s Kolínem"

Po zápase s Ústím nad Labem jsem požádal o rozhovor Václava Bujnocha.

Po zápase s Ústím nad Labem jsem požádal o rozhovor Václava Bujnocha.

Tomu, stejně jako celému opavskému týmu, sobotní zápas vyšel, když zaznamenal double-double za 14 bodů a 10 doskoků, k tomu přidal i 8 získaných faulů a 3 zisky. Utkání se tak hodnotilo dobře.

Vašku, další zápas za námi. Jaké je tvoje hodnocení?
Myslím, že to bylo lepší, než první zápas s Kolínem. Sice to v obou případech skončilo výhrou, ale předvedená hra byla určitě lepší než před týdnem. 

Začátek byl výtečný, šňůra 14:0 na začátek se vidí málo.
Přesně tak. Začátek byl důležitý, my jsme na ně chtěli hned od počátku vletět, protože jsme věděli, že mají za sebou dlouhou cestu. Naštěstí se nám to povedlo, soupeř byl jako opařený a my dávali koš za košem. Takže začátek hodně povedený.

A jaký vliv na vás měla změna prostředí, hlavně jiné koše či obrácené lavičky?
Tak abych řekl pravdu, mně to moc velký problém nedělalo. Samozřejmě to trochu jiné je, největší rozdíl jsou ty koše, hraje se na to trošku jinak. Takže to bylo na začátku tak, jako bychom hráli venku, ale pak jsme si zvykli a problém v tom nebyl.

Zdálo se mi, že ty koše jsou trochu tvrdší.
To je pravda. Obroučky jsou dost pevné a opravdu takové tvrdé. Balóny se pak odrážejí jinak, často až za trojku a v tom je trochu problém.

Teď už vás čeká premiéra v Lize mistrů. Jak se těšíte na Nanterre?
Těšíme se hodně. Čekáme na to už několik měsíců a konečně je to tady. Víme, že nás nečeká nic lehkého, ale jsme opravdu natěšeni.

A jaké cíle máte v Lize mistrů?
Tak my zatím nedokážeme odhadnout sílu soupeřů. Máme sice něco nakoukané třeba z kvalifikačních zápasů, ale ta přímá konfrontace je něco jiného. Takže asi uvidíme až podle prvních zápasů.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí nejen v české lize, ale i v Lize mistrů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.