25. 05. 2018

Václav Bujnoch: "Je to zážitek na celý život!"

Poslední zápas sezóny jsme probrali s Vaškem Bujnochem.

Poslední zápas sezóny jsme probrali s Vaškem Bujnochem.

Ten byl ve čtvrtek nejlepším střelcem Opavy. K 13 bodům přidal i 5 doskoků a 3 asistence. Byl i nejúspěšnějším opavským střelcem z perimetru (trojky 5/3) a hráčem s nejvyšším rankingem (val. 16). Po zápase navíc převzal před vyprodanou halou cenu pro hráče s největším zlepšením v tomto ročníku KNBL.

Václave, jak bys viděl dnešní zápas?
Dneska nám to bohužel proti Nymburku opravdu nešlo. Oni byli od začátku koncentrovaní a bylo vidět, že jdou tvrdě za výhrou a titulem. Nám se navíc nedařilo v útoku, trápili jsme se pak i v obraně, kde to dost skřípalo. Takže celkově nám ten zápas moc nevyšel, ale s tím už se nedá nic dělat.

Kromě Luďka Jurečky nikdo z vás ve finále ještě nebyl. Jaké jsou celkové pocity z finálové série?
Jsou to pro mě zážitky na celý život. Moc jsme si to finále přáli, to vyšlo. Naši fanoušci byli neskuteční, za to jim velice děkujeme. Co se týče samotné hry, tak bylo vidět, že Nymburk je prostě někde jinde. My jsme se snažili vzdorovat. Myslím, že ten první zápas nám vyšel docela dobře a kdyby jim to tolik nepadalo, tak to mohlo být vyrovnanější. Dneska už Nymburk dominoval a pro výhru si v klidu došel.

Paradoxně jste lepší výsledek i výkon předvedli v Nymburku.
Je to tak. Možná nás tady dostala ta atmosféra a nervozita. Místy to bylo z naší strany takové křečovité, ale s tím se nedá nic dělat. Nemáme takové zkušenosti a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Ale atmosféra byla parádní, že?
Přesně tak. Já už jsem třicet minut před zápasem, jak lidi začli skandovat, měl husí kůži a byl to neskutečný zážitek. Trochu nás to sice svazovalo a byla z toho, jak už jsme říkal, někdy taková křeč, ale všem strašně děkujeme. Možná jsme k tomu měli přistoupit jinak, ale chtěli jsme samozřejmě před plnou halou hrát co nejlíp. Bohužel to nevyšlo.

Teď už je všechno za vámi, stříbrné medaile máte na krku. Jak se díváš na možnost, že budete hrát Ligu mistrů?
Určitě je super pro Opavu a opavský basket, že sem takovou soutěž můžeme přivést. Jsou to velice kvalitní zápasy s kvalitními soupeři a bude to určitě hodně atraktivní. Tak doufáme, že takové návštěvy, jako byla ta dnešní, tu budou čatěji.

Díky moc za rozhovor, ještě jednou všem velká gratulace ke stříbrné medaili a skvělé sezóně. Ať i ta příští vyjde stejně dobře!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.