05. 11. 2017

Václav Bujnoch: "Mysleli jsme, že se porazí sami"

Nepovedený zápas s týmem Olomoucka jsme rozebrali s Václavem Bujnochem.

Nepovedený zápas s týmem Olomoucka jsme rozebrali s Václavem Bujnochem. Ani Vencových 16 bodů (dvojky 5/5, trojky 4/2) a 4 doskoky nepomohly tentokrát k výhře. Náš pivot měl dokonce v ruce vyrovnání, ale jeho střela přes půlku hřiště si bohužel cestu do koše nenašla. Při rozboru zápasu žádné výmluvy nehledal.

Václave, hodnotit se dnes dobře nebude, přesto se o to prosím pokus.
Já bych to zhodnotil stručně. Dneska jsme k tomu přistoupili úplně špatně. Mysleli jsme, že se Olomoucko porazí samo a tak to vůbec nebylo. Bohužel vývoj zápasu tomu našemu přístupu odpovídal. Takže dnes velké zklamání.

Olomoucko nás překvapilo hlavně v první půli vlastně naší zbraní a tou byly trojky.
Padalo jim to tam dost, ale všechno to vycházelo z naší laxní obrany. My jsme k nim nepřistupovali, nechali je rozstřílet. Oni se pak rozjeli a to je potom těžké proti každému týmu. 

Přesto v poslední čtvrtině jsme vedli o 5 bodů. Proč to nakonec nevyšlo?
Je pravda, že to vypadalo, že bychom to mohli zlomit, ale oni se vrátili šťastnější střelou zpátky, srovnali to a koncovka už byla jaká byla.

Tys na konci dálkovou střelou málem vyrovnal.
To už bylo takové zoufalství, ztratili jsme ten zápas úplně někde jinde. V posledních vteřinách se to většinou nerozhoduje.

Za týden nás opět doma čekají Pardubice.
Musíme napravit to, co jsme vyvedli dneska. Pardubice jsou silné, ale my určitě nechceme doma prohrát dvakrát za sebou. Takže půjdeme za výhrou na sto procent.

Díky moc za rozhovor a více štěstí do dalších zápasů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.