04. 02. 2018

Václav Bujnoch: "Prohra se vztyčenou hlavou"

Po konci pohárového zápasu s Nymburkem jsem krátce vyzpovídal Vaška Bujnocha.

Po konci pohárového zápasu s Nymburkem jsem krátce vyzpovídal Vaška Bujnocha. Ten, ač ještě nebyl zdravotně zcela v pořádku, což se podepsalo i na jeho výkonu v sobotu proti Brnu, zatížil konto mistra 9 body a přidal i 6 doskoků.

Václave, dnes sice prohra, ale se vztyčenou hlavou, co říkáš?
Přesně tak, to je výstižná charakteristika. Myslím, že Nymburk musel hrát většinu času naplno. Takže náš výkon byl asi maximem toho, co proti nim můžeme předvést.

Dneska plály i emoce, protesty v hledišti, na palubovce, technická pro lavičku.
Je to pravda, rozhodčí z toho v poslední čtvrtině udělali takovou holomajznu. Bylo tam hodně sporných zákroků, ale nemá cenu to nějak komentovat.

Tys doléčoval virózu. Už jsi úplně v pořádku?
Po pravdě řečeno to úplně dobré není. Měl jsem křeče i střevní problémy, takže k ideálu to má ještě daleko. Ale věřím, že se během následujícího týdne dám dohromady.

A jaký je podle tebe ten vynucený formát sobota - neděle?
Je to zase něco jiného a po pravdě je to takové zvláštní. Celý týden trénujeme a pak dva zápasy za sebou. Ale nezbývá nám nic jiného než se s tím popasovat.

A hned ve středu po dalším "dvojzápase" čeká doma Ústí nad Labem.
Bude to docela náročné. My se teď hlavně musíme soustředit na nejbližší zápas s Kolínem. Ten je pro nás klíčový, další věci budeme řešit až potom.

Děkuji za rozhovor a přeji rychlé úplné uzdravení!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.