05. 02. 2019

Václav Bujnoch: "Rozloučili jsme se důstojně"

Bitvu s vítězným koncem v pro Opavu posledním zápase Ligy mistrů jsme probrali s Vaškem Bujnochem

Bitvu s vítězným koncem v pro Opavu posledním zápase Ligy mistrů jsme probrali s Vaškem Bujnochem.Ten za 31 minut na palubovce zaznamenal 20 bodů, přidal 8 doskoků a jeden zisk a spolu s Radkem Kouřilem byl největším tahounem opavského týmu.

Václave, velká gratulace týmu i tobě. Jak bys dnešní zápas shrnul?
Děkujeme za gratulaci. Dneska jsme do toho zase po nějaké době dali odhodlání a srdce a to se ukázalo i na palubovce. Je vidět, že když se nám trošku daří a můžeme hrát ve větším počtu, tak můžeme konkurovat i takovým týmům, jako je třeba Bonn.

A jak bys ze svého hlediska zhodnotil celé účinkování Opavy v Lize mistrů?
Mělo to svoje stinné stránky, ale byly tam i pěkné okamžiky. Myslím si, že celkově to s nějakým odstupem budeme hodnotit pozitivně. Máme dvě výhry, je fajn, že jsme to takhle uzavřeli. Myslím, že jsme se soutěží důstojně rozloučili.

Ty jsi naskočil už v Ostravě. Limituje tě ještě tvé zranění?
Ještě to není úplně dohojené, ale hrát se s tím už dá. Mám to zatejpované, hraji sice pod práškama proti bolesti, ale jak už jsme řekl, hrát se s tím dá.

Ještě, že jsi v Ostravě byl, Opava také mohla dohrávat ve čtyřech.
Je to tak, vypadalo to s námi už hodně bledě. Těch zranění a nemocí už bylo tolik, že málem musel nastoupit i masér (smích). Ale nakonec jsme to zvládli a dovezli i výhru.

Jsi ty osobně rád, že už Liga mistrů pro vás skončila?
Tak zážitky byly krásné, bohužel některé zápasy nám vůbec nevyšly. Ale myslím si, že i kvůli těm zraněním jsme toho už měli všichni dost. 

Teď vás čeká Final 4 v Novém Jičíně. Jak to vidíš tam?
První zápas hrajeme s Děčínem, to je úplně otevřené. Oni jedou z velké dálky, my doufám budeme mít podporu fanoušků. Určitě chceme do finále.

Do nadstavby jdete ze sedmého místa. Určitě ho budete chtít vylepšit.
Tak to jednoznačně. To není místo, na kterém bychom chtěli končit před play-off. Myslím si, že posun minimálně o jednu dvě příčky je v našich silách.

Díky moc za rozhovor a ať se daří týmu i tobě v poháru i KNBL!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.