11. 04. 2018

Václav Bujnoch: "Zítra to bude ještě těžší"

První úspěšný "čtvrtfinálový krok" jsem rozebral s MVP zápasu Vaškem Bujnochem.

První úspěšný "čtvrtfinálový krok" jsem rozebral s MVP zápasu Vaškem Bujnochem. Tomu se středeční zápas povedl, když strávil z opavských hráčů nejvíce času na palubovce a připsal si double-double za 10 bodů a 14 doskoků. K tomu přidal i 4 získané fauly, 2 asistence a dva zisky (val. 21).

Václave, gratulace všem k první výhře, ale lehké to určitě nebylo, co myslíš?
Je to přesně tak, jak říkáte. V prvním poločase nám tam spadlo skoro všechno, hráli jsme lehce a dobře jsme se vypořádali s jejich osobkou. Po poločase, respektive již v konci první půle změnili obranu na zónu a my jsme se začali trápit v útoku. Nakonec jsme strašně rádi za vítězství, ale jednoduché to rozhodně nebylo.

V první půli jsme dali 11 trojek, ale pak se to zadrhlo.
Je to tak. Jak už jsem řekl, do té zóny se nám nehrálo úplně dobře, takže do zítra musíme něco vymyslet a hru trochu změnit. Moc jsme driblovali na místě a hra neměla myšlenku. Takže máme na čem pracovat.

Také by se měla zlepšit obrana, jejich trojky většinou padaly z otevřených střel.
Osmdesát osm bodů je na domácí palubovce trochu moc, ale Olomoucko je útočný tým a jsou zvyklí takové nášupy dávat. Pokud budou dávat tolik bodů, tak jich prostě musíme dát víc.

Zítra čeká druhé kolo, asi stejně těžké jako to dnešní.
Bude to podobné, spíš ještě těžší, protože oni sem přijeli s tím, že minimálně jednu výhru chtějí urvat. Budou hrát o všechno, protože kdyby prohrávali 0 - 2, tak už by to pro ně bylo dost špatné. Musíme se kousnout a jít do toho od začátku na sto procent.

Takže zítra před zaplněným hledištěm za dalším vítězstvím?
Doufám že diváci přijdou v ještě větším počtu. Chtěl bych jim dneska moc poděkovat, jejich podpora byla úžasná a hodně nám pomohli. Tímto bych je chtěl na zítřek pozvat. Doufám, že s jejich pomocí urveme druhou výhru.

Díky moc za rozhovor a zítra všem hodně štěstí!