22. 02. 2018

Vašek Bujnoch si za repre (zatím) nezahraje

Celkem podle očekávání si náš pivot Václav Bujnoch musí na svou zápasovou reprezentační premiéru zatím počkat.

Celkem podle očekávání si náš pivot Václav Bujnoch musí na svou zápasovou reprezentační premiéru zatím počkat.

Trenér Ronen Ginzburg jej do dvanáctky, která odehraje nejbližší dva zápasy kvalifikace o MS, nenominoval. Přesto už jeho přítomnost v užší nominaci 14 hráčů je velkým oceněním jeho výkonů a Vaškova šance určitě ještě přijde. "Každým rokem se zlepšuje. Tuto sezonu hraje velmi dobře. Václav má velký potenciál, ale záleží jen na něm, jak vážně bude basketbal brát. Na soustředění se může učit od těch nejlepších. To je dobré pro jeho budoucnost,“ řekl o něm izraelský trenér české reprezentace. 

"Nominaci do rerezentace jsem nečekal a když mě pozvali na sraz do užší čtrnáctky, tak to už bylo velké překvapení. Ale stojím nohama na zemi, jsou tady výborní hráči," okomentoval pozvánku do reprezentace náš mladý pivot.

V reprezentaci má naopak již své pevné místo opavský kapitán Jakub Šiřina. Protože pardubického Viktora Půlpána vyřadila z nominace viróza, bude tvorba hry, při vší úctě k mladému rozehrávači USK Praha Ondřeji Sehnalovi, stát při nadcházejících zápasech v Bulharsku a na Islandu na něm a nymburském Tomáši Vyoralovi.

Páteční zápas v bulharském Botevgradu i nedělní v Reykjaviku začínají shodně v 17:00 hod. a oba bude přímo přenášet Česká televize, vzhledem k olympiádě v Korei na programu ČT 2.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.