25. 11. 2015

Ve čtvrtek pohár s Novým Jičínem

První utkání BK Opava v letošním ročníku ČP se odehraje tento čtvrtek. Naši basketbalisté narazí ve 4. kole na Nový Jičín.

První utkání BK Opava v letošním ročníku Českého poháru se odehraje tento čtvrtek. Naši basketbalisté narazí ve 4. kole na Nový Jičín.

Opava byla přímo do 4. kola nasazena, zatímco Nový Jičín se musel prokousávat pavoukem již od 1. kola. Tam vyřadil SKB Valašské Meziříčí 72:61, v kole druhém pak Gymnázium Hladnov 79:71 a postup do 4. kola si novojičínští basketbalisté zajistili výhrou nad Startem Havířov 71:66.

Současný celek Nového Jičína je nástupcem slavnější generace, která za 19 let v nejvyšší soutěži získala jeden mistrovský titul a také 8 stříbrných a 4 bronzové medaile, k tomu i pětkrát vyhrála Český pohár. Poslední medaili získali novojičínští basketbalisté v roce 2010, pak následoval strmý pád, když z finančních důvodů tým nepokračoval v působení v nejvyšší soutěži.

BC Nový Jičín v současnosti hraje 2. ligu, tedy třetí nejvyšší soutěž v České republice. Ve skupině C je s bilancí 6 výher a 2 porážek zatím na druhém místě tabulky a určitě se bude chtít pokusit o postup do 1. ligy. V týmu hraje i pamětník slavných dob Nového Jičína Rosťa Pelikán, nejvyšší soutěž si zahrál i Roman Medek.

Zápas 4. kola Českého poháru BC Nový Jičín - BK Opava se hraje ve čtvrtek 26.11.2015. Dějištěm zápasu ale nebude Nový Jičín, ale tělocvična Masarykova gymnázia v Příboře. Začátek utkání byl stanoven na 19:30 hod., pískat budou sudí Tomáš Holubek a Robin Stančík.