25. 01. 2020

Ve Svitavách to nevyšlo, rozhodla třetí čtvrtina

V předposledním kole základní části se opavský tým představil na palubovce svitavských Turů.

V předposledním kole základní části se opavský tým představil na palubovce svitavských Turů. V poločase ještě Opava držela jednobodové vedení. Jenomže přišla třetí čtvrtina, ve které domácí výsledek otočili a nakonec vyhráli 90:70.

Vstup do utkání Opavě vyšel. Díky úspěšným trojkám vedla 9:0. Domácí se dlouho nemohli trefit, ale nakonec se jim podařilo výsledek otočit. „Dělali jsme zbytečné ztráty. Bylo to dáno tím, že Kubu zdvojovali a nikdo se mu nenabízel,“ řekl Kryštof Vlček.

Šiřina to poté vzal ještě více na sebe a rázem bylo vše jinak. Dvěma trojkami se blýskl Jurečka a škoda, že v závěru poločasu svůj poslední útok nezakončil Radim Klečka.

Po přestávce úřadovaly Svitavy. Během třetího hracího období šly do devítibodového vedení a vítězství si vzít nenechaly. „Bohužel, nebylo nám přáno. Nedokázali jsme se vyrovnat se soupeřovým zdvojováním. Nebyli jsme schopni udělat krok navíc. Máme pátou porážku v sezoně, ale je třeba zvednout hlavu. Nyní hostíme Olomoucko a musíme vyhrát,“ zakončil Vlček.

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK Opava 90:70 (20:14, 40:41, 68:59)

Body: Crandall 18, Obrien 15, Puršl 14, Kovář 13, Marko 11, Stamenkovič 8, Jelínek, Kotásek a Slezák 3, Dodd 2 – Bujnoch 17, Jurečka 14, Šiřina 13, Gniadek 8, Dragoun a Švandrlík 7, Klečka 4. Rozhodčí: Ketz, Scholze, Jedlička. TH: 16/11:10/7. Trojky: 9:13. Doskoky: 38:34. Fauly: 19:16. Diváci: 1015.