30. 03. 2016

Velikonoční turnaj U11 a U12 v Klatovech

Nejmladší opavští basketbalisté během velikonočních prázdnin rozhodně nezaháleli.

Nejmladší opavští basketbalisté během velikonočních prázdnin rozhodně nezaháleli. Kluci hrající v kategorii U11 se představili na velkém mezinárodním turnaji v Klatovech. Protože jsme chtěli vzít více kluků, přihlásili jsme jeden tým do kategorie U12 a další tým do kategorie U11, což znamenalo, že kluci hráli se soupeři  většinou  o rok staršími, ale to byl záměr. Chtěli jsme sehrát co nejvíce těžkých utkání a posbírat zkušenosti. Vše se nakonec podařilo a umístění obou týmů v horní polovině výsledkové tabulky je skvělým úspěchem.

Oba týmy postoupily ze svých skupin z druhého místa. Oba týmy jakoby napodobovaly jeden druhého, takže po čtvrtfinálové porážce nastoupily k zápasům o 5-8. místo.  Vyrovnané zápasy v obou těchto kategorií, které pro oba týmy dopadly shodně velmi těsnými porážkami, byly přesně to, co potřebujeme, a věřím, že takto nabyté zkušenosti se zúročí v dalších zápasech.  Nakonec teda jak tým U11, tak i tým hrající v kategorii U12 shodně obsadily na turnaji 8. místo. Dalším bonusem tohoto turnaje byla možnost zahrát si se zahraničními týmy, ať už z Německa, či Litvy.

V týmu U11 nastupovali: Pája Czudek, Maty Poledňák, David Motyčka, Maty Zimmer, Ondra Slanina, Michal Elbl, Kuba Červenka, Honza Kvasnička, Niki Theodoru, Maty Paroulek, Alex Čandas, Franta Harazin, Vašek Warisch, Přema Dubový a Honza Matýsek