21. 10. 2015

Velká pochvala, sedm statečných porazilo Brno

Zasloužený potlesk na otevřené scéně. Opavští basketbalisté se dál rvou s velkou marodkou.

Zasloužený potlesk na otevřené scéně. Opavští basketbalisté se dál rvou s velkou marodkou. Vykloubený malíček nepustil do zápasu s Brnem Luďka Jurečku. Opava má ale vnitřní sílu, ve středu to dokázala vítězstvím nad Brnem.

Situace v opavském táboře není vůbec dobrá. Ke čtveřici marodů přibyl nově Luděk Jurečka, který si na úterním tréninku vykloubil malíček na ruce. "Je to nepříjemné, naštěstí u Luďka by to nemělo být tak vážné, jako v případě Kryštofa Vlčka," řekl masér Petr Kivorchian.

Proti Brnu tak vyběhlo na palubovku pouze sedm hráčů. Hosté byli nepříjemní, od prvních minut Situace v opavském táboře není vůbec dobrá. Ke čtveřici marodů přibyl nově Luděk Jurečka, který si na úterním tréninku vykloubil malíček na ruce. "Je to nepříjemné, naštěstí u Luďka by to nemělo být tak vážné, jako v případě Kryštofa Vlčka," řekl masér Petr Kivorchian.

Proti Brnu tak vyběhlo na palubovku pouze sedm hráčů. Hosté byli nepříjemní, od prvních minut kousali. "Do Opavy jsme přijeli vyhrát," řekl jasně trenér Jihomoravanů Tomáš Pětivlas. Každý opavský pokus o trhák se podařilo Brnu zastavit. "V prvním poločase jsme hráli hloupě, což v sedmi lidech nemůžeme. Soupeř vycházel z dobré obrany," podotkl Petr Czudek. 

Po přestávce se lámal chleba. Opava nasadila k trháku. "Bohužel nástup domácích jsme nezachytili. Nefungovala nám osobka ani zóna. To rozhodlo. I když jsme se chtěli do utkání vrátit, nešlo to. Domácích bylo jen sedm, ale unavit nešli," uvedl Tomáš Pětivlas. 

Čtvrtá desetiminutovka se už hrála pod taktovkou Opavských, kteří si čtvrté vítězství v sezoně vzít nenechali. "Za tuhle výhru jsem rád, Brno hrálo dobře. I kdybychom byli kompletní, máme s ním problém," přiznal náš trenér. "Jsem rád, že se zápas nerozhodoval v koncovce. Za dnešní výkon si všichni hráči zaslouží pochvalu. Momentálně zažíváme kalamitní stav. Bavíme se o odkládání zápasů, o nějakém tréninkovém procesu, nemůže být v současné době řeč," zakončil Petr Czudek. 

BK Opava - MMCITÉ Brno 81:70 (22:19, 36:32, 58:50)

Body: Šiřina 22, Blažek 17, Zbránek 14, Cvek 8, Kramný 7, Dragoun 5 - Cumebrbatch 22, Egwonwu 15, Prachař 14, Nehoda 7, Norwa 4, Hrabovský 2, Pumprla 2. Rozhodčí: Hošek, Kapaňa, Holubek. Fauly: 20:23. TH: 23/20:21/11. Dvojky: 20/25:25/43. Trojky: 27/7:16/3. Doskoky: 26:31. Diváků: 802. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina.

Fotografie z utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.