27. 10. 2021

Velká smůla, Opava padla v prodloužení

Basketbalisté Opavy jsou ve velkém smutku. Proti Benfice Lisabon se vydali na maximum.

Nakonec ale odměněni nebyli. Portugalský tým zvládl závěr a i následné prodloužení. Z Opavy si odvezli vítězství 99:89.

Opava se proti Benfice chvíli hledala. Vůbec ji nešla spolupráce s Markussonem a tak po chvilce, kdy se prosadil z perimetru Gomes, prohrávali Slezané 4:11. Pak si vzal ale slovo Jakub Šiřina. Opavský kapitán dal nejdříve trojku, pak přidal koš s faulem a hned bylo v hale veseleji. Následně vybojoval balon Jurečka a Šiřina přidal další dva body. Po Jurečkově trojce Opaváci vedli 18:17. Doslova s klaksonem byl faulován při střeleckém pokusu z vlastní poloviny Jurečka a naskytla se mu tak možnosti tří trestných bodů, dva proměnil a český tým první čtvrtinu vyhrál 24:22.

Na začátku druhé desetiminutovky dal sice trojku Gomes, pak už ale začali úřadovat domácí. Kouřil, Jurečka a Švandrlík si zapsali po trojce, a rázem z toho bylo desetibodové vedení – 43:33. A i když Benfica vedení stáhla, odpověděl trojkou Gniadek. Minutu před poločasem snížil Farr na rozdíl sedmi bodů. V poločase vedl Czudkův výběr 52:45.

Na začátku druhé půle nasbíral během třiceti vteřin dva útočné fauly Gniadek. Následně se střelci na obou stranách odmlčeli. Slovo si vzal Švandrlík, jeho trojka natáhla rozdíl mezi oběma týmy na deset bodů a hala šla do varu. Necelé čtyři minuty před koncem třetího hracího období vzal zodpovědnost na svá bedra Kouřil. Nejdříve dal těžkou trojku a poté uvolnil Jurečku – 66:54.

Ve čtvrté desetiminutovce dal trojku Barbosa a Benfica začala stahovat. Naštěstí Opavu podržel trojkou Zbránek, jenomže z dálky ho napodobil Farr. Opavský tým dřel, rval se o každý míč a držel si deseti bodový odstup. Ten se ale smrkl na polovinu a bylo ještě hůře. To když Švandrlík nedal trojku, přiblížili se hosté z dalšího útoku na tři body. Navíc Zbránek selhal při šestkách. V závěru nedal Šiřina nájezd a Gomes trojkou poslal hosty do vedení – 80:81. Zbránek pak jednou šestkou dorovnal na 81:81 a drama gradovalo. Opava ubránila útok soupeře a šlo se do prodloužení. V něm se Opava utrhla na čtyři body, ale díky dvěma trojkám bylo srovnáno. Nakonec hosté vyhráli o deset bodů.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SL Benfica 89:99 (24:22, 54:45, 70:58, 81:81)

Body: Šiřina 23, Kouřil 15, Jurečka 13, Švandrlík 11, Slavík 10, Zbránek 8, Gniadek 5, Markusson 4 - Munnings 22, Gomes 19, Farr 17, Barbosa 15, Broussard 12, Romdhane 10, Spicer 2, Hallmann 2.

Rozhodčí: Yilmaz, Gracin, Kardaris. TH: 18/27:7/16. Doskoky: 38:48. Fauly: 24:23. Diváci: 789.