13. 03. 2024

Velké derby pro opavské céčko

Basketbalový oblastní přebor nabídl v opavské hale velké derby. Opavské céčko v něm vyzvalo okresního rivala Basket Opava 2010. První vzájemná bitva skončila vysokou výhrou Basketu 98:66. Céčko tak mělo svému soupeři, co oplácet.

„Na předzápasovém tréninku byla na našich klucích vidět velká touha soupeři porážku oplatit,“ poznamenal trenér Kamil Ihring. Basket šel do duelu bez svého stěžejního hráče Štěpána Pavelka. I tak měli hosté na palubovce velkou kvalitu. „Od začátku hrál náš mladý tým aktivně a postupně si vytvářel náskok, který se v jednu chvíli vyšplhal až na pětadvacet bodů,“ vracel se k samotnému duelu Kamil Ihring.

Basket se dokázal díky Robertu Dihlovi, Brandovi a Matějkovi do utkání vrátit. Díky jejich úspěšné trojkové střelbě se hosté přiblížili na šest bodů. „My jsme neudrželi koncentraci a nechali soupeře se nadechnout. Naštěstí jsme hostům více nedovolili a derby zhruba před padesátkou diváků vyhráli,“ řekl na závěr kouč opavského céčka.

 

BK Opava "C" - Basket Opava 2010 77:71 (19:11, 45:23, 60:35)

Body: Czudek 27, Fládr 15, Žídek 11, René Klapetek 10, Robin Klapetek 6, Piernik 4, Sosna 2, Klepek, Arleth, Křesťan, Rajčan a Štěnička - Matějka, 22, Branda a Dihel Robert 20.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.