19. 12. 2015

Velké drama mělo šťastný konec

Opavští basketbalisté umí. V sobotu to dokázali na pražské Folimance.

Opavští basketbalisté umí. V sobotu to dokázali na pražské Folimance. Zápas dospěl do dramatické koncovky, v ní měli domácí navrch. Jenomže Viktor Cvek byl proti. Osm vteřin před koncem dal trojku, která Vysokoškoláky poslala do kolen.

Útočné manévry se v sobotu na Folimance nekonaly. Domácí celek vstoupil do utkání docela dobře, ale na konec první čtvrtiny Opava strhla vedení na svou stranu a vesměs si ho udržovala. Jenomže přišlo čtvrté hrací období a zápas začal gradovat. Do konce normální hrací doby zbývalo necelých pět minut. Josipovič vyrovnal a Bohačík poslal Pražany do vedení. To nebylo zdaleka vše. Když Sovy utekly na šest bodů. Trenér Petr Czudek poslal do hry malou sestavu, tak se dokázala do utkání vrátit. Bohužel přišly trestné hody, ve kterých Vlček i Dragoun selhali. V té chvíli to vypadalo s námi hodně špatně. Kluci ale dřeli. Jednadvacet vteřin před koncem vyrovnal trojkou Cvek a šlo se do prodloužení.  To Opava ovládla a vyhrála. „Po porážce od Prostějova jsme se dokázali zvednout. Sice jsme se trápili v útoku, ale utkání se nám podařilo zvládnout,“  řekl po zápase opavský trenér Petr  Czudek. „Soupeř dobře bránil. V závěru jsme poslali do hry malou sestavu. Ta hrála vabank a vyšlo to. Tým prokázal, že má charakter, prodloužení zkušeně zvládl,“  podotkl Petr Czudek a dodal: „Dokázali jsme se vyrovnat s domácí tvrdostí. Kluci neuhnuli, za to jsem rád.“

USK Praha - BK Opava 61:68 po prodloužení (13:15, 21:26, 39:40, 53:53)

Body: Mareš a Josipović 14, Bohačík 13, Slavík 11, Šafarčík 5, Alič 4 - Cvek 16, Vlček 9, Dragoun, Zbránek, Blažek a Šiřina 8, Kvapil a Gniadek 5, Jurečka 1. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Kučerová. Chyby: 25:26. TH: 15/25: 14/24. Dvojky: 17/30:18/38. Trojky: 4/27:6/37. Doskoky: 50:48. Pět chyb: 45. Alič - 40. Gniadek. Nejlepší hráč: Viktor Cvek.