08. 10. 2016

Velké drama rozhodl Kuba Blažek

Zápas, který se musel líbit, byl k vidění v sobotu v hale.

Zápas, který se musel líbit, byl k vidění v sobotu v hale. Naši kluci porazili pražské Vysokoškoláky trojkou Kuby Blažka v samotném závěru.

O první minuty v této sezoně si řekl konečně Filip Zbránek, který do té doby laboroval s poraněným ramenem. První čtvrtina ale nám nevyšla. Pražané posilnění výhrou nad Děčínem přijeli do Opavy plní energie a na palubovce to bylo znát. „Začali jsme velmi dobře, přesně tak, jak jsem si představoval,“ řekl hostující kouč Mirsad Alilovič. Opavě to zprvu nepadalo z dálky,  trápení ukončil až Luděk Jurečka.

Ve druhé desetiminutovce šel výkon našich nahoru. Hodně vidět byl Radovan Kouřil, momenty ve hře, které zahřály, měl Jakub Šiřina. Výsledek se nám podařilo otočit. V závěru tohoto dějství ale přece jen Pražané snížili.

Třetí čtvrtina Opavě nevyšla podle představ. „Ve druhé čtvrtině jsme se vrátili do utkání, bohužel liché čtvrtky nám nešly, to byl obraz i té třetí,“ konstatoval trenér Petr Czudek.

Čtvrtá desetiminutovka přinesla drama, které zvedalo ze sedaček. Pražané šli do šestibodového trháku. Opava má ale tým bojovníků, jenž se hned tak nevzdává. V kritických chvílích zarval ten nejzkušenější – Kuba Blažek. Jeho tři trojky byly hodně důležité, hlavně ta poslední, která znamenala vítězství.

„Věděli jsme, že USK bude po výhře v Děčíně sebevědomý, a to potvrdil. Jsem rád za vítězství, dnes ale nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Zvedl nás Kuba Blažek, který se zatím hledá. Dnes byl hráčem, který rozhodl, jeho tři trojky byly klíčové. Nyní se musíme dobře zregenerovat na Děčín,“ okomentoval zápas Petr Czudek.

BK Opava – USK Praha 72:71 (15:20, 38:36, 53:53)

Body: Kouřil 15, Gniadek 14, Blažek 11, Jurečka 9, Šiřina 6, Bujnoch 5, Dragoun a Cvek po 4, Vlček a Zbránek po 2 – Bohačík 17, Madsen a Feštr po 12, Štěrba a Šafarčík po 8, Primorac 6, Mareš a Grunt po 3. Rozhodčí: Dolínek, Večeřa, Holubek. Fauly: 12:22. TH: 10/17:5/9. Dvojky: 19/37:21/35. Trojky: 8/26:8/26. Doskoky: 29:33. Diváci: 1 122. Nejlepší hráč: Jakub Blažek.