11. 11. 2017

Velkou bitvu vyhrály Pardubice

Krásný zápas byl k vidění v Opavě. Domácí celek sehrál s aspirantem na finále vyrovnanou bitvu. Nakonec byli šťastnější hosté.

Krásný zápas byl k vidění v Opavě. Domácí celek sehrál s aspirantem na finále vyrovnanou bitvu. Nakonec se štěstí přiklonilo na stranu Beksy.

Opava vstoupila do utkání výborně. Skvěle začal Filip Zbránek, který se trefoval ze všech pozic. „Filip dal do hry hodně energie, skvěle nám to rozjel,“ řekl trenér Opavy Petr Czudek. „V prvním poločase jsme nehráli dobře. Tahali jsme za kratší konec,“ přiznal jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek.  „Naštěstí nám Opava neodskočila na větší rozdíl,“ poznamenal. „První poločas nám vyšel výborně, hráli jsme dobře. Pardubice jsme  zaskočili,“ pochvaloval si Radim Klečka.

Po přestávce se Pardubice přiblížily na rozdíl dvou bodů. „Opava ale změnila obranu, to nás zaskočilo, domácí si opět udělali bodový polštář,“ podotkl hostující kouč.

Ve čtvrté čtvrtině Slezané náskok rychle ztratili. Navíc Pandula výsledek brzy otočil. K vidění bylo pořádné drama. „Když jsme vedli o bod, Půlpan dal trojku a to nás poslalo na zem,“ povzdechl si Petr Czudek. Osm vteřin před koncem se mohl o zázrak pokusit Jurečka, ale proměnil dvě ze tří šestek. „Hráči hráli dobře, nemohu jim nic vytknout. Byl to dobrý zápas, bohužel se smutným koncem pro nás,“ uzavřel náš trenér.

BK Opava – Pardubice 85:86 (29:20, 52:44, 67:59)
Body: Gniadek 15, Zbránek 13, Jurečka  12, Kvapil 10, Bujnoch, Klečka, Šiřina po 8, Kouřil  6, Dragoun 5 - Burnett  26, Švrdlík  12, Kent  10, Pandula  9, Kohout,  Scott po 8, Nečas 6, Půlpán  5, Welsch 2. Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Nejezchleb. Fauly: 19:21. TH: 23/19:22/14. Dvojky: 32/15:49/27. Trojky: 34/12:19/6. Doskoky: 40:39. Diváci: 1250. Nejlepší hráč: Burnett.