• Novinky
  • Velký basketbalový boj byl v sobotu k vidění v Opavě.

09. 10. 2021

Velký basketbalový boj byl v sobotu k vidění v Opavě.

Domácí celek hostil pražský USK. Slezané opět podali dobrý výkon a brali vítězství 80:73.

První dva koše Opavy obstaral Šiřina, následně Zbránek zvyšoval na 6:0. Pražané se poprvé prosadili Vyroubalem až po dvou minutách hry. Byli to ale Slezané, kdo určoval dění na palubovce. Pod domácím košem dobře pracoval Markusson, na útočné polovině Šiřina. Po jeho trojce vedli Opavští už 14:4. Za šest minut dal jedenáct bodů.

Sovy následně daly dvě trojky, ta Švecova znamenala snížení na 19:12. Vstup do druhé desetiminutovky Opavě vyšel. Brzy vedla o deset bodů, dopomohl tomu trojkou i Švandrlík. Po šestkách Klečky, vedli domácí 36:25.

Ovšem Sovy mají tým, který se hned tak nevzdá. Švec čtyřmi body v řadě stáhl náskok Slezanů na pět bodů – 36:31. V poločase vedli Opavští 39:33. Na začátku třetího hracího období snížili hosté na rozdíl tří bodů – 39:36. Opavští naštěstí za chvilku vzali svému soupeři vítr z plachet a šli do třináctibodového trháku – 49:36, když pod košem začal úřadovat Markusson.

Pražané ale nadále kousali, šest minut před koncem normální hrací doby byl rozdíl mezi oběma týmy sedmibodový. Jurečka natáhl vedení Opavy na devět bodů, jenž vzápětí přišly tři proměněné šestky v podání Westa – 65:59. V době, kdy to bylo jen o pět bodů, si vzal slovo kapitán Šiřina a došel si pro koš s faulem, o pár chvilek později ho napodobil Markusson - 73:62. Opavští ale si ze zápasu drama nenechali udělat a připsali si páté vítězství v řadě.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - USK Praha 80:73 (19:14, 39:33, 59:46)

Body: Markusson 24, Šiřina 23, Slavík 7, Kouřil 7, Klečka 6, Zbránek 5, Jurečka 3, Švandrlík 3, Kvapil 2 - Mangas 23, Kyzlink 18, Švec 9, Fuxa 8, West 6, Štěrba 3, Bátovský 3, Vyroubal 3.

Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Petrák. TH: 23/34:11/17. Doskoky: 56:43. Fauly: 16:26. Diváci: 745.