• BK Opava
  • Novinky
  • Velký obrat v derby, Opava má první vítězství v sezoně

  23. 09. 2023

Velký obrat v derby, Opava má první vítězství v sezoně

Těžký zápas v nohách mají za sebou opavští basketbalisté. Úřadující mistr nabral během utkání už čtrnáctibodové manko.

Nicméně do kolen nepadl. Ukázal velkou vnitřní sílu a výsledek otočil. Zápas se lámal v prodloužení. V něm si vzal hlavní slovo Kuba Šiřina a hlavně díky němu Opavští vyhráli 102:96.

Zprvu to vypadalo, že plný Tatran uvidí jednoznačný zápas. Opava začala skvěle. Kuba Mokráň každý svůj pokus proměnil v body a favorit rychle vedl. „Začátek jsme měli dobrý. Dávali jsme koše. Vypadalo to, že utkání máme ve svých rukou,“ řekl pivot Šimon Puršl. Jenomže opak byl pravdou. Druhou desetiminutovku ovládli domácí. Začala jim vycházet střelba z dálky. Ve třetí čtvrtině dokonce vedli o čtrnáct bodů. „Přestali jsme hrát agresivně. Když jsme se netrefili, nešli jsme za doskokem. Ostravu jsme nechali rozehrát,“ kroutil hlavou Petr Czudek.

Ostřílený stratég točil se sestavou. Nakonec se mu podařilo najít vhodné složení. Opava zabrala, do koncovky šla s šestibodovým náskokem. Jenomže za chvíli bylo vše jinak. Týml trefil trojku a šlo se do prodloužení. V něm exceloval Jakub Šiřina. Proměnil tři šestky, nakonec vystřihl i trojku. Jasný hrdina zápasu. „Hrdina? To ne, vyšlo to v závěru na mě. Ale musíme hrát lépe,“ zvedl prst pětatřicetiletý kapitán.

„Byl to parádní zápas, k tomu plný Tatran. Myslím si, že až na poslední čtvrtinu to bylo obranné utkání. Z naší strany se mi to líbilo, proháněli jsme mistra. Pro některé kluky u nás to byly první velké minuty. Opava byla v koncovce šťastnější. Musíme pracovat celých čtyřicet minut, až potom můžeme být úspěšní. Na tomto výkonu ale můžeme stavět,“ řekl utkání trenér Ostravy Adam Choleva.

„Cením si tohoto vítězství. Máme ale na čem pracovat. Hlavně si musíme říci, co chceme, jak chceme. Určité pasáže nebyly optimální. Pozitivum je to, že jsme se dokázali do zápasu vrátit. V závěru rozhodlo i štěstí,“ zakončil Petr Czudek.

 

NH Ostrava – BK Opava 96:102 (16:24, 43:33, 65:57, 81:81)

Body: Jeter 20, Williams 16, Weaver 19, Svoboda 11, Týml 10, Majerčák 8, Snopek 5, Heinzl 4, Mička 2 – Šiřina 28, Mokráň 17, Kouřil 13, Jurečka 12, Slavík 12, Švandrlík 7, Puršl 7, Zbránek 4, Pecháček 2.

Rozhodčí: Pokorný, Linhart, Karafiát. TH: 22/29:40:46. Trojky: 12:10. Doskoky: 51:42. Fauly: 30:24. Diváci: 1200.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.