• BK Opava
  • Novinky
  • Věřím, že jsme dobře nakopnutí, řekl Radovan Kouřil

  05. 04. 2024

Věřím, že jsme dobře nakopnutí, řekl Radovan Kouřil

Koncovku vzal na sebe. Trojka Radovana Kouřila z konce čtvrtečního zápasu poslala nymburské basketbalisty definitivně do kolen.

Slezané poprvé v této sezoně Středočechy porazili. Na vítězství 90:83 se osmadvacetiletý rozehrávač podílel čtrnácti body a pěti asistencemi. Na palubovce pak strávil dvaadvacet minut. Koncovku vypjatého duelu s Nymburkem vzal Radovan Kouřil na sebe. Při trojkovém pokusu ze závěru zápasu zachoval pevné nervy. „V zápalu boje to takové nervy úplně nejsou,“ usmíval se po vítězném duelu Radovan Kouřil. „Samozřejmě, že tlak tam trošku je, když se ale trefíte přijde větší klid. Rozhodl jsem se pro svoji střelu, kterou hodně trénuji. Kluci mi v ní věří,“ vracel se k inkriminovanému okamžiku.

V hlavě víceméně jiné řešení neměl. „Nějaká chvilková myšlenka jít do nájezdu tam byla. Protihráč ale trošku ustoupil. Dal mi tím prostor udělat si krátký krok dozadu a uvolnit se. Toho jsem využil,“ popisoval důležitý okamžik.

Opava po velkém dramatu s ústeckou Slunetou zvládla další těžkou koncovku. „Oba zápasy měly velkou energii. Už v šatně je znát, že vrchol sezony se blíží a nastal čas přepnout na play-off mód. Tyhle dva zápasy nás nakoply, ještě více teď makáme. Není prostor se na nic šetřit,“ míní Radovan Kouřil.

Nymburk dorazil do Slezska pouze s osmi hráči. „Že přijeli v osmi hráčích, jsme si nechtěli připouštět. Šli jsme do utkání s tím, že to jdeme urvat a pojistit si druhou příčku. Nymburk nemůžete podcenit, i kdybych jich bylo jenom pět. Pořád je to nejlepší tým v lize,“ zvedl prst rozehrávač BK Opava.

V prvním poločase Opavu trápily ztráty. „Je to tak. Přitom to byla věc, o které jsme v předzápasové přípravě hodně bavili. Vidíte, stalo se. Nymburk je dokáže neskutečně rychle trestat a pak to strašně bolí. Dostali jsme tuším něco okolo sedmnácti bodů z rychlého protiútoku za poločas, což je strašné číslo,“ kroutila hlavou opavská opora. „Divím se, že jsme s nimi drželi vůbec bodový kontakt. Nakonec jsme se po přestávce zlepšili a výhru urvali,“ zakončil Radovan Kouřil.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.