• BK Opava
  • Novinky
  • Věřím, že nás diváci vyburcují proti Rytasu k velkému výkonu, přeje si Šiřina

  11. 12. 2023

Věřím, že nás diváci vyburcují proti Rytasu k velkému výkonu, přeje si Šiřina

Kapitán hlásí návrat! Jakub Šiřina se vylízal ze zranění kotníku a je zpátky ve hře. Šestatřicetiletý rozehrávač naskočil do utkání v Brně, v sobotu pak dovedl svůj tým k vítězství nad pražskou Slavií. Nyní má před sebou další velkou výzvu. Slezané totiž v úterý na domácí palubovce v rámci Ligy mistrů vyzvou litevský Rytas.

Jakube, jste zpátky ve hře. Proti Brnu i Slavii to byl z vaší strany dobrý počin. Můžeme se zpátky vrátit k vašemu zranění?
V zápase v Litvě jsem si podvrtl kotník, naštěstí šlo o lehčí výron. Mimo jsem tak byl tři týdny bez utkání. Bál jsem se toho, že zranění bude vážnějšího charakteru, černý scénář se díky bohu nenaplnil. Do utkání v Brně jsem šel z jednoho tréninku.

Dopadlo to nad očekávání dobře.
Jsme rádi, že jsme vyhráli, stejně tak proti Slavii.

Do tréninkového procesu se vrátil i Radovan Kouřil.
Věřím, že marodka se nám brzy vyprázdní a budeme opět pro jednou zase více kompletní. Nyní máme před sebou dva domácí duely Ligy mistrů a mohli bychom tak ukázat trochu lepší tvář.

Novou posilou Opavy se stal před nedávnem rozehrávač Marques Rashad Townes. Co říkáte spolupráci s ním?
Je to velká posila. Při naší velké marodce je pro nás plus, že přišel. Rozšířil rotaci, navíc má zkušenosti. Jeho kvality při hře jedna na jedna a při střelbě jsou vidět. Ještě nám to skřípe v sehranosti, je to ale dáno tím, že je tady krátce. Bude se to zlepšovat a zlepšovat a naše síla půjde nahoru.

V úterý hrajete Ligu mistrů s Rytasem. V Litvě jste s nimi odehráli velmi slušný první poločas…
Je to tak. Byl to náš nejpovedenější první poločas v letošním ročníku Ligy mistrů. Jenom doufám, že nyní na dva domácí duely přijde hodně diváků, a to i z Litvy. Bude plná hala a to nás vyburcuje k lepším výsledkům a podaří se nám oba domácí zápasy vyhrát.

Pojďme k sobotnímu utkání se Slavií. Soupeř zlobil snad jen pár minut v první čtvrtině.
Začátek zápasu byl ospalý. Nemohli jsme se dostat do tempa. Definitivně rozhodl nástup do třetí čtvrtiny, ve které jsme dali několik jednoduchých košů po soupeřových ztrátách a naší zlepšené obraně. Pak se už víceméně zápas dohrával. Mohli dostat šanci všichni hráči, minuty se pak rozložily, což bylo před Rytasem důležité.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.