02. 02. 2019

Vezeme cennou výhru

Opavští basketbalisté předvedli v Ostravě útočnou smršť a v divokém utkání slavili výhru 120:108.

Opavští basketbalisté předvedli v Ostravě útočnou smršť a v divokém utkání slavili výhru 120:108. Pekelné utkání odehrál Kuba Šiřina, autor sedmatřiceti bodů, kterého skvěle doplňoval Radovan Kouřil.

Už první minuty naznačily, že diváci se nudit nebudou. Skóre se neslo ve vyrovnaném duchu. Zlom přišel ve třetí čtvrtině, kdy si hosté vytvořili až dvacetibodový polštář. Vyhráno zdaleka ale neměli. Ostrava se nepoložila, hrála vabank a začala náskok stahovat.

„Ostrava už v minulosti špatně rozehrané zápasy doma otáčela, věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého,“ poznamenal Petr Czudek. Navíc jeho tým měl problémy s fauly. Postupně skončili Zbránek, Bujnoch a Švandrlík a náš kouč měl k dispozici pouze pětici hráčů. Ta statečně bojovala. Důležitou roli v závěru sehráli i mladíci Štěpánek se Slavíkem.

„Potřebovali jsme se po posledních přídělech zvednout. Jsem rád, že se nám to podařilo. Zápas se divákům musel líbit. Trenérům už tolik ne. Hrálo se defacto bez obran,“ shrnul Petr Czudek.

NH Ostrava – BK Opava 108:120 (28:32, 58:62, 80:96)

Body: Boggs 33, Stojačič 29, Bažant 17, Alleyn 15, Stanojevič 12, Svoboda 2 – Šiřina 37, Kouřil 28, Švandrlík 16, Štěpánek 13, Slavík 10, Bujnoch 9, Jurečka 4. Rozhodčí: Hošek, Kapaňa, Pokorný. TH: 15/22:22/28. Trojky: 9:16. Doskoky: 31:35. Fauly: 23:25. Diváci: 900