14. 01. 2017

Vezeme důležité vítězství ze Svitav

Tohle jsme potřebovali. V boji o první šestku se podařilo opavským basketbalistům zvítězit ve Svitavách.

Tohle jsme potřebovali. V boji o první šestku se podařilo opavským basketbalistům zvítězit ve Svitavách. A tyhle dva body mají velkou cenu.

Opava vyrazila do Svitav bez Kryštofa Vlčka, který si vážně poranil loket v pohárovém duelu v Ostravě. „Klukům budu fandit na dálku. Zápas sleduji na internetu, věřím, že to zvládneme,“ hlásil před zápasem z nemocničního lůžka Kryštof Vlček, kterého v týdnu byli navštívit i jeho spoluhráči.

„Odehráli jsme výborné tři čtvrtiny, a to hlavně v obraně,“ pochvaloval si trenér Petr Czudek. „Hlavně ta  třetí byla z kategorie hodně povedených,“ podotkl.  Domácí  Tuři ale ani při dvacetibodovém manku zbraně nesložili. „Domácí hráli vabank jak v útoku, tak v obraně. Pomalu začali z našeho náskoku ukrajovat. Zkušenou hrou jsme jim ale obrat nedovolili. Celý tým si zaslouží velkou pochvalu,“ zdůraznil lodivod BK Opava.

Opava dokázala podruhé v řadě vyhrát venku. „To jsme potřebovali, teď to musíme potvrdit proti Prostějovu,“ poznamenal nejlepší střelec zápasu Luděk Jurečka.

Opavský tým přijela do Svitav povzbudit i početná skupina fanoušků. „Naši fanoušci viděli, že jsme se vydali v Ostravě. Dnes nám dodali energii, za to mají velký dík. Jsem rád, že jsme dva těžké venkovní duely zvládli,“ uzavřel Petr Czudek.

Dekstone Tuři Svitavy - BK Opava 57:63 (14:12, 19:31, 34:55)

Body: Mickelson 16, Teplý 11, Slezák 8, Vučica a Bašta 6, Jelínek 5, Roseboro 3, Šindelář 2 - Jurečka 17, Šiřina 11, Cvek 10, Gniadek 9, Kouřil 8, Zbránek 6, Blažek 2. Rozhodčí: Matějek, Jeřáb, Linhart. Chyby: 20:22. TH: 6/8:10/14. Dvojky: 18/39:13/28. Trojky: 5/18:9/27. Doskoky: 37:33. Pět chyb: 40. Gniadek

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.