03. 05. 2018

Vezeme z Pardubic druhou výhru

Tomu se říká bomba. Naší kluci vyhráli i druhé semifinálové utkání v Pardubicích. Skvěle zahrál Miroslav Kvapil.

Tomu se říká bomba. Naší kluci vyhráli i druhé semifinálové utkání v Pardubicích. Skvěle zahrál Miroslav Kvapil, který byl doslova k neudržení.

Opava předvedla ještě lepší výkon než v prvním zápase. Měla výborný vstup do zápasu a domácí nechala dýchat jen chvíli. Ve druhé desetiminutovce dokonce nedovolila Bekse celých sedm minut skórovat a její vedení se vyšplhalo na třiadvacet bodů. I když měl velké problémy s fauly Martin Gniadek, tak výkon Czudkova výběru to nepoznamenalo. Jeho roli dokonale zastoupil Miroslav Kvapil, jenž hrál skvěle v útoku i v obraně.

Ve čtvrtém hracím období se Pardubice přiblížily na sedm bodů, to ale bylo z jejich strany vše. Opava drama nepřipustila a došla si pro druhé vítězství.

"Byl to pro nás těžký zápas, protože uspokojení ze včerejška tam samozřejmě bylo, ale řekli jsme si, že včera byla v naší hře hluchá místa a dnes jsme si to vzali k srdci. První čtvrtina byla z naší strany výborná. Snížili jsme sestavu, byli jsme běhavější. Spoléhali jsme na to, že budeme rotovat v deseti lidech, že budeme mít víc sil a to se ukázalo. Klobouk dolů před Pardubicemi, šly do toho až do konce. Zagresivnily hru, naštěstí nám zahrál výborně Míra Kvapil, který nejenom že doskakoval, ale dával i důležité body, výborné momenty měl i Kryštof Vlček, který včera vůbec nehrál. To nás trošku semklo. Můj pocit je takový, že jsme byli týmovější, víc jsme si věřili. Pořád je to ale 2-0. Jedeme domů a je na nás, jestli výsledky potvrdíme na domácí palubovce," řekl k zápase opavský trenér Petr Czudek.

JIP Pardubice – BK Opava 60:74 (17:28, 27:41, 45:55).

Body: Švrdlík 13, Půlpán 11, Kohout 7, Pandula, Nečas a Kent po 6, Spearman a Welsch po 4, Potoček 3 – Kvapil 17, Šiřina 10, Klečka 9, Jurečka 8, Gniadek a Zbranek po 6, Vlček a Kouřil po 5, Dragoun a Bujnoch po 4. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Jeřáb. Fauly: 18:21. Trestné hody: 19/17 – 18/11. Trojky: 3:5. Doskoky: 48:30. Stav série: 0:2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.