• Novinky
  • Více než tisícovka diváků Opavu k výhře nedohnala

12. 10. 2022

Více než tisícovka diváků Opavu k výhře nedohnala

Premiéra v letošním ročníku FIBA EUROPE Cupu nedopadla pro opavské basketbalisty dobře. Slezané sice téměř tři čtvrtiny vedli, nakonec ale prohráli 77:89.

Na první koš zápasu se čekalo téměř dvě minuty. O první tři body se zasloužil proměněnými šestkami Švandrlík. Za kyperský tým snižoval zpod koše Michail. V polovině první desetiminutovky se poprvé do vedení dostali hosté. Ještě předtím ale krásně prošel půlkou palubovky Šiřina. Čtyři body Kruballyho v řadě znamenaly vedení Keravnose 8:7. Český tým si vzal vedení brzy zpět. Necelé tři minuty před koncem prvního hracího období proměnil dvě šestky Farský a bylo to 14:8. Následovala trojka Abella – 14:11. Byli to ale Opavští, kdo šel do trháku. Díky Kouřilově trojce vedli 21:14.

Druhé hrací období odstartoval trojkou Stylianou. Opavě se přestalo dařit střelecky. Po trojce Kruballyho už hosté vedli 26:24. Slavík šestkami vyrovnal. A Opavští měli vedení zpět. Zasloužil se o něj střelou zpod koše Mokráň. Slovenský pivot přidal dalších pět bodů a Slezané vedli 35:29. V poločase nakonec na ukazateli skóre svítil stav 38:35.

Na začátku třetí čtvrtiny se oba týmy rozstřílely. Za domácí se prosadili Švandrlík a Mokráň z perimetru. Kyperskou odpověď obstaral Markou. Robinson snižoval na 47:45. Krubally dokonce vyrovnával na 47:47 a trenér Czudek si vzal time. Švandrlík vykouzlil trojku. V závěru třetí čtvrtiny se probudila tisícovka diváků v hale. Bassett se blýskl pohotovým obranným zákrokem a na druhé straně zakončil. Po trojce Švandrlíka to bylo 59:53.

Čtvrtou čtvrtinu odstartovali trojkou hosté a dostali se do vedení. Díky Burnsovi vedli už o čtyři body – 64:60. Opavským se přestalo úplně dařit. Po Abellově trojce to bylo o pět. Opavský celek podržel košem s faulem Kvapil – 67:69. Jenomže stačila chvilka. Robinson si došel pro koš s faulem 67:75. Kyperský celek si již vítězství vzít nenechal.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Keravnos BC 77:89 (21:14, 38:35, 60:58)

Body: Mokráň 18, Dragoun 13, Švandrlík 9, Slavík 9, Kvapil 7, Bassett 7, Kouřil 6, Šiřina 6, Mička 2 - Burns 27, Abell 25, Krubally 20, Stylianou 6, Robinson 5, Michail 4, Tigkas 2.

Rozhodčí: Sljivic, Maret, Sanchez. TH: 18/22:15/26. Trojky: 5/20:8/21. Doskoky: 38:33. Fauly: 27:26. Diváci: 1046.