28. 02. 2016

Viktor Cvek: "Divákům patří velké poděkování!"

Nejprve tragédie, pak drama se šťastným koncem. Takové bylo opavské sobotní představení pro 1100 diváků.

Nejprve tragédie, pak drama se šťastným koncem. Takové bylo opavské sobotní představení pro 1100 diváků. Na obratu zápasu proti Pardubicím se velkou měrou podílel i Viktor Cvek. Přispěl 8 body, 4 doskoky, jedním blokem a dvěma získanými míči, navíc opět předvedl méně nápadnou, ale o to cennější "černou práci". Utkání se mu samozřejmě po jeho skončení hodnotilo dobře.

Viktore, obrovská gratulace týmu i tobě. Jak se vám podařilo po nepovedeném prvním poločase ten zápas otočit?
Děkuji za gratulaci. My jsme měli špatný vstup do zápasu, trvalo to vlastně celý první poločas. Jim sice padaly střely, ale bylo to hlavně tím, že ty střely byly volné, my jsme špatně bránili. V poločase jsme si řekli, že musíme být v obraně aktivní a agresivní. To jsme splnili, podařil se nám vstup do třetí čtvrtiny, dostali jsme se na plichtu a s pomocí diváků jsme to pak už snad ani pustit nemohli. 

Takže diváci bylo opět tím šestým hráčem?
Určitě. Dneska jich přišlo hodně a vrátili nás zpátky do zápasu a společně s nimi jsme to pak dotáhli k výhře.

Po dnešku máte na Pardubice dvě výhry náskok. Myslíš, že se to 4. místo už podaří udržet?
Je 10 kol do konce, máme navíc dvě výhry plus lepší vzájemné zápasy. Takže tohle už nesmíme pustit, to by bylo stupidní. Všichni víme, že jsme doma strašně silní, i když prohráváme o 22 bodů jako dnes. Diváci nás ženou za každého stavu a my musíme držet výhodu domácího prostředí. Takže 4. místo musíme uhrát za každou cenu.

Vyhrávat musíte nejen doma, ale i venku. Jak to vidíš ve středu ve Svitavách?
Ve Svitavách jsme prohráli, takže jim máme co vracet. Musíme si pohlídat začátek a hlavně se chytit v obraně.

Pak vás čeká doma Kolín, který je v posledních zápasech velice silný.
Určitě je to kvalitní tým, založený na cizincích. Pro nás to bude náročné, navíc to bude systém středa - pátek, ale to bude stejné i pro Kolín. Musíme si nastavit v hlavách, že ta regenerace bude krátká. Do Svitav to ale zase není tak daleko, takže to snad nebude tak náročné. A nesmíme s nimi začit tak jako v Kolíně, kdy jsme přes děravou obranu dostali za čtvrtinu 40 bodů. To bychom se do zápasu pak už těžko vraceli.

Dneska jste dali divákům skvělou pozvánku na páteční zápas.
To určitě. Já jsme byl rád, že diváci přišli v takovém počtu i po nepovedeném zápase s Ústím. Musíme si dát ruku na srdce, že výkonem proti Ústí jsme je moc nepozvali, ale věřím, že dnešním druhým poločasem jsme to napravili a že přijdou i příště, třeba ještě ve větším počtu, a budou opět naším šestým hráčem. Za ten dnešní zápas jim patří obrovské poděkování!

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do dalších bojů!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.