07. 05. 2017

Viktor Cvek: "Jsem rád, že jsem byl u toho!"

Historickou výhru nad Nymburkem podpořil svým výkonem i Viktor Cvek.

Historickou výhru nad Nymburkem podpořil svým výkonem i Viktor Cvek. Ten si za necelých 32 minut na palubovce připsal 12 bodů, 4 doskoky a 2 asistence a byl jedním z nejužitečnějších opavských hráčů. Zajímavostí bylo, že střelbu dvojek, trojek i šestek měl vždy 3/2. V pozápasové euforii se samozřejmě utkání hodnotilo dobře.

Viktore, nejprve obrovská gratulace týmu i tobě osobně. Jak to, že dnes to bylo úplně jiné, než dva zápasy v týdnu v Nymburce?
Díky za gratulaci. Dnes to bylo jiné v tom, že jsme hráli doma, kde máme sebevědomí o 100 procent větší a diváci nás tlačí. Ale my k tomu dneska přistoupili také jinak hlavou. Od začátku se nám dařilo, chytili jsme se střelami z dálky a pak už jsme začali věřit, že by to mohlo vyjít. A ono to nakonec vyšlo a myslím si, že zaslouženě.

Tak zasloužené to bylo nepochybně, kromě začátku zápasu jste Nymburk nepustili do vedení.
To je pravda, vedli jsme skoro celý zápas, takže výhra byla zasloužená. Oni hráli naplno, bylo to pak hlavně o ubránění dvou hráčů, tedy Sant-Rosse a Allena. Ne vždy se nám to sice podařilo, ale nakonec to klaplo. Jsem za to strašně rád také kvůli lidem, kteří nás podporují, a také i kvůli těm některým škarohlídům, kteří si po prohře skoro o 70 bodů mysleli, že to bude další odevzdaný zápas.

Dneska jste ukázali, že předchozí výsledky nic neznamenají.
Přesně tak. Pořád je to jenom jeden zápas. Nebudeme si nalhávat, že jsme neměli sebevědomí dole, dostat za dva zápasy o víc než sto bodů, to se projevit někde musí. Ale jak už jsem řekl, dneska nám pomohlo, že jsme se na začátku chytli a začali jsme tomu úspěchu věřit. 

Dnes jste přepsali historii, protože jste porazili Nymburk po 13 letech a 5 měsících.
To je moc fajn. Já si na ten zápas pamatuji, byl jsem na něm jako malý kluk a jsem strašně rád, že jsem po těch 13 letech mohl být opět u toho a věřím, že výhry nad Nymburkem budou teď mnohem častější.

Hned zítra čeká další zápas. Jak to bude v neděli?
Uvidíme. Teď musíme rychle zregenerovat, opět jsme to hráli v užší rotaci, i když i Nymburk pak točil méně lidí. Zítra k tomu sice přistoupí trochu jinak, ale my se nemáme čeho bát. Dnes se ukázalo, že se dají porazit a je třeba k tomu přistoupit stejně i zítra. Pak už se může stát cokoli.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí v neděli!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.