22. 01. 2017

Viktor Cvek: "O čtvrtou příčku ještě zabojujeme!"

Zápas s Prostějovem jsme tentokrát zhodnotili s Viktorem Cvekem.

Zápas s Prostějovem jsme tentokrát zhodnotili s Viktorem Cvekem. Ten přispěl k vysoké výhře 11 body, 5 doskoky, 5 asistencemi a 5 získanými fauly. I přes jasný výsledek našel Viktor na opavské hře slabší místa.

Viktore, nejprve gratulace k výkonu i výhře. Mohl bys ten zápas stručně zhodnotit?
Díky za gratulaci. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, navíc Prostějov do zápasu dobře vstoupil, takže jsme si to udělali ještě těžší než to mohlo být. Říkali jsme si, ať Doky nevystřelí za tři a on nám dal za 2 minuty 2 trojky. Prostě to byl z naší strany takový ospalý začátek, jako kdybychom čekali, že se zápas vyhraje sám. Pak jsme ale začali hrát takovou hru, kterou jsme předváděli tři čtvrtiny ve Svitavách nebo druhý poločas v poháru v Ostravě a na výsledku se to také projevilo. 

A nepodepsalo se na slabším začátku to, že jste takříkajíc "museli" vyhrát?
Nemůžu mluvit za ostatní, ale já nic takového necítil. Naopak si myslím, že na takový zápas se každý musí vyhecovat, je to už prostě takové play-off utkání, kde není kam uhnout. Spíš by nám to ve výkonu mělo pomoci než aby nás to svazovalo.

Jak myslíš, že se na výkonu Prostějova projevuje, že nejsou ještě moc sehraní?
Američané jsou vždycky individuálně strašně zdatní, v útoku problém nemají. V obraně už to je horší, tam už ty problémy jsou. My jsme dali hodně jednoduchých košů a kdyby nám balón někdy lépe putoval, tak to bylo ještě lepší. A to jsme navíc nedali pár jasných bodů z pod koše, jako třeba já na konci. 

Tímto vítězstvím se horní šestka hodně přiblížila.
Tak to asi ano, ale elitní šestka je sice hezká, ovšem my se teď musíme dívat hlavně na další zápas v Kolíně, snažit se jim oplatit tu hodně blbou porážku z domácí palubovky a zabojovat ještě o čtvrté místo. Ale doufám, že na boj o vyšší příčky budeme mít opravdu celou A1.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí všem do dalších zápasů!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.