14. 02. 2019

Viktor Cvek třicetiletý

V pátek oslaví své třicáté narozeniny opavský odchovanec Viktor Cvek.

V pátek oslaví své třicáté narozeniny opavský odchovanec Viktor Cvek. Narodil se 15.2.1989 v Opavě a jeho basketbalové začátky jsou s Opavou také pevně spojeny. Prošel zde mládežnickými kategoriemi a propracoval se až do mužského A-týmu. V sezóně 2010/11 odešel do Brna a pak strávil tři sezóny v USK Praha. V sezóně 2013/14 se pak vrátil do mateřské Opavy a podílel se na zisku bronzových ligových medailí.

Viktor reprezentoval Českou republiku v mládežnických kategoriích U18 a U20, byl i členem českého výběru na Univerziádě v roce 2013. V roce 2017 dokončil studium práv, jeho závěrečná práce měla název "Právo a sport". Po ukončení studia dostala před vrcholovým basketbalem přednost práce v advokátní kanceláři. 

Bez basketbalu ale "Viki" nezůstal. Se svou manželkou Petrou, také bývalou vrcholovou hráčkou basketbalu, předává své zkušenosti mladým opavským basketbalistům a je také trenérem a jednou z hlavních opor celku Basket Opava 2010, který momentálně hraje 2. ligu, tedy třetí nejvyšší basketbalovou soutěž mužů.

Popřejme tedy Viktorovi i jménem opavských fanoušků k jeho třicátinám zdraví a úspěchy soukromé, pracovní i basketbalové!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.