26. 09. 2019

Vítězná generálka na KNBL

V posledním přípravném zápase porazili naši basketbalisté celek NH Ostrava

V posledním přípravném zápase porazili naši basketbalisté celek NH Ostrava.

Opavští nastoupili na generálku pro Kooperativa NBL v nových dresech, ale první čtvrtina se jim moc nepovedla. Trápili se při střelbě z perimetru, když nepadla ani jediná střela. Hosté toho využili a vedli až sedmibodovým rozdílem.

Pauza ale Opavě prospěla a v konci prvního poločasu šli do vedení. To už ze svých rukou nepustili, v posledním hracím období vedli dokonce 76:61, ale v závěru dovolili Ostravě stav zkorigovat.

Opavským mužem zápasu byl Filip Zbránek, který zaznamenal 19 bodů, 5 doskoků, 5 asistencí a 3 zisky (val. 22). Deset doskoků si připsal Martin Gniadek.

BK Opava - NH Ostrava 82:75 (15:20 38:35 66:55)
Body Opavy: Zbránek 19, Klečka 15, Gniadek 8, Švandrlík, Bujnoch a Šiřina 7, Kvapil 6, Dragoun 5, Bratčenkov a Slavík 3, Štěpánek 2; dvojky: 32/20 - 30/17; trojky: 31/8 - 25/11; TH: 21/18 - 15/8; chyby: 19 - 23; doskoky: 35 - 33; rozhodčí: Matějek, Jedlička, Karafiát; diváků: 200