21. 01. 2023

Vítězná série skončila na pardubické palubovce

Basketbalisté Opavy po čtyřech vítězných zápasech v řadě prohráli. V Pardubicích dobře začali. Jenomže ve druhé čtvrtině se měli problém trefit, nakonec prohráli 64:76.

"Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Vedli jsme už o sedm bodů," začal utkání hodnotit opavský trenér Petr Czudek. Východočeši ale dokázali ještě dokonce první třetiny skóre vyrovnat. Opavští se nedokázali dlouho trefit. Druhá čtvrtina jim vůbec nevyšla. "Je to tak, rozhodla druhá čtvrtina. Nedokázali jsme se proti dobré obraně soupeře prosadit," přiznal šéf opavské lavičky.

I když se Opavským nedařilo, bojovali do posledních vteřin. "Jsem rád, že se kluci nepoložili. Ve čtvrté čtvrtině jsme si pomohli zónou. Stáhli jsme vedení domácích na sedm bodů. Bohužel následně Kuba Slavík neproměnil otevřenou trojku. Pardubice si už závěr pohlídaly," uznal Petr Czudek.

BK KVIS Pardubice – BK Opava 76:64 (17:17, 39:26, 51:41)

Body: Rikič 21, Šafarčík 16, Svoboda 9, Švrdlík 7, Štěrba 6, Vyoral 5, Pekárek 4, Neal 3, Budra 3, Potoček 2 – Mokráň 19, Zbránek 8, Kvapil 8, Šiřina 7, Farský 7, Carl 6, Slavík 5, Švandrlík 3, Kouřil 1.

Rozhodčí: Kučírek, Salvetr, Jeřáb. TH: 18/24:15/21. Trojky: 8:7. Doskoky: 44:41. Fauly: 21:22. Diváci: 998.