05. 02. 2019

Vítězné loučení s Ligou mistrů

Opavští basketbalisté zakončili svou pouť v Lize mistrů vítězstvím nad německým Bonnem, který porazili 73:71.

Opavští basketbalisté zakončili svou pouť v Lize mistrů vítězstvím nad německým Bonnem, který porazili 73:71.

Opava podala dobrý výkon, část zápasu vedla. Utkání se lámalo v dramatické koncovce. Hosté si vytvořili nejdříve šestibodové vedení a zdálo se, že mají nakročeno k vítězství. Na to nedosáhli. Opava bojovala, dokázala vyrovnat. Pomohl k tomu i těžkou trojkou s klaksonem Jurečka. Za nerozhodného stavu 71:71 měl Bonn útok na vítězství, situaci ale nezvládl. Dragoun šel do protiútoku, byl faulován a dvěma šestkami rozhodl. „Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Těžili jsme z dobrého začátku,“ pochvaloval si Václav Bujnoch, který společně s Radovanem Kouřilem drželi v prvním poločase střelecký prapor domácích.

„Neodehráli jsme dobré utkání. Vyrobili jsme spoustu chyb. Závěr jsme vůbec nezvládli,“ povzdechl si trenér hostí Christopher John O´shea. „Neměli jsme v úvodu energii. Opava nás zaskočila, celý zápas hrála dobře a zaslouženě vyhrála,“ uznal hostující křídelník Bojan Subotič.

„Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát. Bojovali jsme do konce utkání, dobře si vedli naši mladí hráči,“ chválil Kryštof Vlček. „Věřím, že nás tohle vítězství nakopne do víkendového poháru,“  řekl ještě.

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Bonn 73:71 (22:21, 41:34, 56:53)

Body: Bujnoch 20, Kouřil 15, Švandrlík, Štěpánek po 9, Jurečka, Bukovjan po 6, Slavík 5, Dragoun 2, Zbránek 1 – Subotic 15, Reischel 12, Webb III 11, Hanlan, Mayo po 9, Beunik 8, Linhart 5, Birčevič 2. Rozhodčí: Beliakov, Bissul, Gedvilas. TH: 15/8:15/9. Trojky: 13:10. Doskoky: 39:40. Diváků: 538.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.