03. 02. 2021

Vítězství v Brně režíroval Kuba Šiřina

Předposlední zápas v základní části nezačal pro Opavu dobře.

Předposlední zápas v základní části nezačal pro Opavu dobře. Dokázala se ale postavit na nohy, a to hlavně díky výbornému Šiřinovi. Ve třetí čtvrtině výsledek otočila a nakonec vyhrála 86:81.

Opava neměla do zápasu v Brně vůbec dobrý vstup. Prohrávala 12:2, ale dokázala se rychle otřepat, hlavně díky trojkám kapitána Šiřiny to bylo brzy 17:17. Domácímu celku vrátil vedení Pulpán. Ve druhé čtvrtině opět Opavští náskok vymazali, problém jim ale dělal doskok. Díky dvěma trojkám Georgieva v řadě vedlo Brno rázem 31:25.

I tento pokus o trhák výběr trenéra Petra Czudka odrazil. Bohužel v samotném závěru skóroval trojkou s klaksonem Farský a druhý celek tabulky prohrával v jihomoravské metropoli 47:39.

Po přestávce přidala Opava na agresivitě, zlepšila doskok a dávala těžké střely. Když se trefil přímo Šiřina od domácí lavičky, šli hosté do vedení. Na začátku čtvrté desetiminutovky vedli Slezané o deset bodů, přesto bylo k vidění drama, nakonec ale se šťastným koncem pro Opavské. "Byl to z naší strany obdobný začátek jako doma proti Ostravě. Brno bylo u všeho dříve, my jsme hořeli na doskoku," začal o utkání hovořit Kryštof Vlček. "Po přestávce jsme přidali do hry agresivitu. Výsledek se nám podařilo otočit, dávali jsme těžké střely. Kubu skvěle doplňoval Larry (Luděk Jurečka). Ve čtvrté čtvrtině nám docházely síly, neměli jsme tolik energie. Naštěstí Brno nedávalo ani otevřené střely. Zápas jsme zvládli, závěr jsem odehráli zkušeně," dodal závěrem Krik Vlček.

Basket Brno – BK Opava 81:86 (21:19, 47:39, 63:73)

Body: Farský 27, Půlpán 15, Georgiev 13, Krakovič, Puršl 8, Kozina 6, Blake 4 - Šiřina 34, Jurečka 19, Zbránek 11, Kvapil 10, Gniadek 5, Slavík 4, Švandrlík 3. Rozhodčí: Hruša, Salvetr, Záruba. TH: 31/20:22/19. Trojky: 13:13. Doskoky: 43:48. Fauly: 21:26.