07. 12. 2019

Vojtěch Bratčenkov: "Kolínu došly síly"

Nejen o tom, jaké to je nastoupit proti bývalým spoluhráčům, jsem si popovídal s Vojtou Bratčenkovem

Nejen o tom, jaké to je nastoupit proti bývalým spoluhráčům, jsem si popovídal s Vojtou Bratčenkovem.Ten přispěl k výhře nad Kolínem 3 body, 3 doskoky, 2 asistencemi a 2 zisky a po utkání se se mnou rozdělil o své dojmy.

Vojto, na tabuli svítí sice jasná výhra, ale bylo to dnes dost těžké, co říkáš?
Výhra se dnes rodila opravdu těžce. Vstoupili jsme do toho zápasu špatně, hráli jsme hrozně, to ostatně každý viděl. Vůbec jsme nebránili, v útoku jsme měli zbytečné ztráty. V poločasu jsme sice měli nějaký náskok, ale i ten se rozplynul. Až ve druhé polovině poslední čtvrtky jsme zabrali, Kolínu asi také došly síly, protože rotovali v šesti sedmi lidech. My jsme se zdravě naštvali a dotáhli to do vítězného konce.

Už jsi to nakousl, obrana dnes nebyla dobrá.
To opravdu nebyla. Nevím, čím to bylo. Sice teď byla pauza, ale rozehráli jsme se s Vídní, i když i ten zápas vypadal všelijak. Musíme se prostě dát zpátky do kupy. Není třeba z toho dělat nějakou vědu, zase si doufám sedneme a do příštích zápasů se zlepšíme jak v obraně, tak v útoku.

Ty jsi přišel do Opavy z Kolína. Jaké to bylo, nastupovat proti bývalým spoluhráčům?
Ono je to vždycky takové zábavnější, když se hraje proti známým tvářím. Ale já to zase moc neřeším, nejsem z toho nervózní ani nějak extra nahecovaný. Beru to prostě jako každý jiný zápas.

A nějaké prémie jsi v kabině vypsal?
Tak to ne, já na to moc nejsem. A jak to dneska vidím, je dobře, že jsem nic nevypisoval (smích).

Tvoje koleno drží?
Musím to zaklepat. Je to jakž takž, poctivě rehabilituji. Po deseti letech jsem konečně našel fyzioterapeutky, které zjistily, co mě trápilo celou dobu. Lepší už to sice nebude, ale noha teď drží a doufám, že to tak bude až do konce sezóny.

Teď pojedete do maďarského Körmendu. Podle toho, jak k tomu přistupují, to bude asi takový trénink hrou.
Nevím jestli trénink. Hrají to tam mladí kluci, pro které je to určitě dobrá škola, ale nemůžeme to podcenit. Dnes bylo vidět i na utkání s Kolínem, že jsme si mysleli, že to bude lehký zápas a trápili jsme se tři a půl čtvrtky. Takže je třeba do tohoto zápasu jít naplno a přivézt z venku výhru.

Ovšem za týden to bude těžší, přijede Děčín.
S Děčínem to bude těžký zápas. Musíme se pořádně připravit. Doufejme, že nám to v Maďarsku sedne, takže s Děčínem zahrajeme lépe než dnes a výhra zůstane doma.

Díky moc za rozhovor. Ať se tobě i týmu daří i nadále a koleno ať ti vydrží!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.