07. 09. 2018

Vybojovaná výhra s Interem

Naši basketbalisté mají za sebou třetí přípravný zápas a druhou výhru.

Opava byla, až na reprezentanta Kubu Šiřinu, tentokrát kompletní, i když Jirka Štěpánek se nakonec na palubovku nepodíval. Inter hrál ve čtvrtek s Olomouckem, kterému podlehl 81:84.

Po vyrovnaném úvodu se domácí dostali do dvouciferného náskoku, který hosté v závěru čtvrtiny zkorigovali. Podobné to bylo v druhém dějství. Vedení Opavy se vyšplhalo až na 20 bodů, ale Inter opět snížil.

Druhý poločas byl o něčem jiném. Domácí se trápili ve střelbě a po 5 minutách už svítil na ukazateli stav 55:56. Tentokrát ale patřil závěr čtvrtiny Opavě. I v posledním dějství se oba celky přetahovaly o vedení, ale závěr opět patřil domácímu týmu, který si tak připsal druhou přípravnou výhru.

BK Opava - Inter Bratislava 85:79 (22:16 47:38 85:79)
Body Opavy: Klečka (6 asistencí, trojky 5/3) 17, Jurečka (trojky 6/4) 16, Gniadek (6 doskoků) 14, Zbránek 9, Bujnoch 8, Švandrlík a Kvapil 7, Kouřil (7 asistencí) 6, Dragoun 1; nejvíce bodů Interu: Baťka a Skinner 20, Bulatović 11; trojky: 32/11 - 16/6; TH: 27/22 - 21/17; chyby: 24 - 26; doskoky: 34 - 30, rozhodčí: Nejezchleb, Komprs, Melichárek; diváků: 200

Příští přípravu absolvují naši basketbalisté ve Svitavách, doma se opět představí v úterý 18.9. v odvetě s polskými Gliwicemi.